Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Temperamentas. Bendravimas su skirtingo temperamento žmonėmis

Temperamentas. Bendravimas su skirtingo temperamento žmonėmis

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Temperamentas ir charakteris. Bendravimas su skirtingo temperamento žmonėmis. Cholerikas. Sangvinikas. Melancholikas. Flegmatikas. Situacija: pardavėjas-cholerikas, pirkėjas-melancholikas. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Su juo susiduriama kasdien: namuose, darbe, parduotuvėje, viešajame transporte, mokymosi įstaigose. Jausdamasis sotus, galėdamas gyventi, kvėpuoti, patenkinęs savo fiziologinius poreikius, žmogus trokšta save realizuoti socialiai. Bendravimas žmogui yra būtinas, kad jis jaustųsi žmogumi.Bendraudamas žmogus reiškia savo idėjas, mintis.Kultūringas bendravimas, yra savaime malonus dalykas.
Žmonių tarpusavio santykiuose egzistuoja, ne tik žodinis bendravimas. Dar yra kūno, mimikos, gestu, aprangos kalba. Tiesiogiai bendraujant veikia jos visos, į jas visas reikia reaguoti, įvertinti, norint palaikyti šiltą pokalbį.
Kaip egzistuoja skirtingos aplinkos, situacijos, taip ir skirtingi žmonės, skirtingi jų charakteriai. Kiekvienam žmogui būdingas atitinkamas temperamentas, kiekvienam temperamento tipui atitinkamos savybės.Bendrauti su žmonėmis yra lengviau, kaip gali bent dalinai nuspėti jo elgesį, reakciją tam tikroje situacijoje.
Teorinėje, savo darbo dalyje aš atskirai apžvelgsiu kiekvieną temperamentus (melancholiko, sangviniko, choleriko, flegmatiko), jiems būdingas savybes ir elgiasi atitinkamose situacijose.
Praktinėje, dalyje aš aprašysiu situaciją: pardavėja-cholerikas, pirkėjas-melancholikas.
Kiekvienas ateidamas į šį pasaulį, atsineša tik jam būdingas tam tikras savybes (tai priklauso nuo genotipo-unikalaus kiekvienam skirtingo gėnų derinio). Tačiau, tai nereiškia, kad jos vyraus ir asmenybėje. Norint ugdyti savo asmenybę, siekiant geriau pažinti kitą žmogų, svarbu žinoti, kas joje yra nulemta prigimties ir ką išugdė aplinka. Kalbant šia tema, svarbu išskirti sąvokas-temperamentas ir charakteris.
Temperamentas-yra įgimtas ir jo tipas nekinta per visą žmogaus gyvenimą.Jis geriausiai atsiskleidžia ankstyvojoje vaikystėje, kai jo dar neužgožia aplinkos poveikis, taip pat pat stresinėse situacijose, kuriuose elgsena mažiausiai susijusi su patyrimu, ir naujoje aplinkoje, palankioje žmogaus individualumo pasireiškimu.
Daugiau kaip prieš 2000 metų Hipokratas išskyrė keturis pagrindinius žmonių tipus, lemiančius žmonių elgesį ir santykius su kitais:cholerikas, sangvinikas, flegmatikas ir melancholikas.Šis skirtymas yra išlikęs ir naudojamas iki šių dienų.
Panašius temperamento tipus skiria ir šių laikų psichologija, tik ji kitaip aiškina temperamentą lemiančias priežastis.
V.M. Šeldonas (Sheldon) pateikė kiek kitokia tipologiją ir išskyrė trys pagrindinius temperamentus:
1. Vicerotonikas (vidurių žmonus) –apkūnus žmogus, mėgstantis gardžiai pavalgyti, ieškąs fizinio komforto, draugiškas, rūpesčiuose ieškąs kitų pagalbos, kietai miegantis.
2. Samatotonikas (kūno žmogus)-atletiškos kūno sudeties, ieškąs fizinių nuotikių, energingas, konkuruojantis, agresyvus.
3. Cerebrotikas (smegenų žmogus)-liesas, slopinąs išorines reakcijas, laikosi socialinių normų, rūpesčiuose siekia būti vienas, prastai miega, dėl to greičiau pavargsta būna nervingas.
Anglų psihochologas H.Aizenkas (H.Eysenk) šiek tiek praplėtė temperamento sąvoką, įgimtomis savybėmis laikydamas žmogaus polinkį į ekstraversiją ir intraversiją (orientacija į aplinką arba į save) bei emocinnį stabilumą ir neurotizmą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-27
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.59 KB
Autoriusvilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasE.Čekuolienė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Temperamentas. Bendravimas su skirtingo temperamento zmonemis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
  • E.Čekuolienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą