Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Temperamentas. Bendravimo su skirtingo temperamento žmonėmis ypatumai

Temperamentas. Bendravimo su skirtingo temperamento žmonėmis ypatumai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Darbas susideda iš dviejų dalių. Pirmoji dalis -teorinė. Teorinė dalis: Įvadas. Apie temperamentą. Pagrindiniai temperamento tipai. Praktinė dalis: Įvadas. Kas yra stresas? Streso priežastys. Streso įveikimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Gyvenime sutinkame daug ir įvairių žmonių. Vieni mus erzina, su kitais greitai randame bendrą kalbą, dar kitų tik pamatę nenorime prisileisti. Tai ir parodo, kad visi mes esame skirtingi. Galima sutikti panašių, bet ne tokių pačių tiek išore, tiek vidumi žmonių. Skiriasi ne tik mūsų išvaizda, bet ir požiūriai į daugelį dalykų, elgesys tam tikrose situacijose, supratimas. Daug kas bendravime priklauso nuo charakterio, tačiau nemažas vaidmuo tenka ir mūsų kiekvieno temperamentui.
Šiame darbe norėčiau labiau įsigilinti, kas tai yra temperamentas, kuo jis pasireiškia, kokie jo tipai. O pasirinkau šią temą todėl, kad norėčiau pažinti ne tik kitus, bet ir save. Manau, tai labai svarbu. Galbūt šio darbo pabaigoje galėsiu pasakyti, kuriam temperamento tipui priklausau pati ir tai padės man ateityje šiek tiek pasikeisti.

Temperamentas – tai individuali žmogaus psichologinė savybė, pasireiškianti emocijų kilimo spartumu, tvarumu bei jėga ir su pastaraisiais susijusia žmogaus psichinių procesų bei elgesio dinamika.
Šį sudėtinga temperamento apibrėžimą pabandysiu paaiškinti paprasčiau.
Temperamento pagrindas yra aukštosios nervinės veiklos tipas. Aukštosios nervinės veiklos tipai skiriasi trimis požymiais: jaudinimo ir slopinimo procesų stiprumu, jų pusiausvyrumu ir paslankumu. Nervinės veiklos tipas yra ne tik temperamento, bet ir kitų psichinių žmogaus savybių fiziologinis pagrindas, tačiau temperamentu šis tipas pasireiškia betarpiškiausiai. Kadangi aukštosios nervinės veiklos tipai yra įgimtos savybės, tai temperamentas iš visų asmenybės savybių labiausiai biologiškai sąlygojamas, nors ir jis gali maskuotis bei tam tikru mastu kisti.
Temperamentas išreiškia žmogaus emocinį jaudrumą: kaip greitai kyla emocijos, koks jų tvarumas ir kokiu mastu jos pasireiškia žmogaus išvaizdoje. Reikėtų pabrėžti, kad emocinis jaudrumas, kuris apibūdina temperamentą, liečia tik emocines būsenas: nuotaiką, afektus, o vadinamieji aukštieji jausmai (doroviniai ar estetiniai), tiesiogiai temperamentui nepriklauso. Temperamentas išreiškia ne jausmų turinį, o jų formą.
Pagaliau temperamentu pasireiškia žmogaus psichinių procesų ir elgesio dinamika, t.y. jų spartumas, stiprumas ir pastovumas. Pavyzdžiui, vieno temperamento žmonės reaguoja greitai, kito – lėtai, vieni žmonės palyginti lengvai pritampa prie naujų gyvenimo sąlygų, tačiau kitiems reikia daug laiko, kad apsiprasti. Tačiau nebūtų teisinga žmogaus psichinio proceso ir veiklos tempą visada aiškinti temperamentu. Jei mokinys išsprendžia uždavinį greičiau, tai šitai priklauso daugiau nuo jo sugebėjimų, nei nuo temperamento, o kai kuriais atvejais, norėdamas greičiau išspręsti uždavinį, mokinys turi tam tikra prasme "pažaboti" savo temperamentą.
Kiekvienas žmogus turi savą individualų temperamentą, tačiau dar senovėje buvo išskirti keturi pagrindiniai tipai, kurie išreiškia kai kurias žmonių grupėms bendras savybes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-08
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis17.94 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojaslekt. E. Čekuolienė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Temperamentas. Bendravimo su skirtingo temperamento zmonemis ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
  • lekt. E. Čekuolienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą