Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Asmenybės psichologinės savybės ir temperamento tipai

Asmenybės psichologinės savybės ir temperamento tipai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai asmenybės sampratos ypatumai. Asmenybės apibūdinimas. Asmenybės struktūra. Veiklos motyvai ir motyvacija. Asmenybės formavimasis. Asmenybės individualiosios psichologinės savybės. Temperamento apibūdinimas. Šiandieninis temperamento supratimas. Aukštosios nervinės veiklos tipai ir temperamentas. Temperamento tipai ir jų psichologinė charakteristika. Temperamento kintamumo problemos. Temperamento įtaka žmogaus veiklai. Tyrimo aprašymas. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Kiekvienas esame vienintelis ir nepakartojamas. Studijuoti asmenybę – tai atskleisti, kaip žmogus tampa tuo, kuo jis yra. Pats žmogus ir jo psichika yra labai sudėtingi. Žmogaus elgesį lemia daugelis veiksnių, todėl psichologiniai tyrinėjimai negali visiškai atskleisti asmenybės. Yra daug asmenybės apibrėžimų ir ne vienas jos struktūros modelis. Kiekvienas turi individualias psichologines savybes, temperamentą, charakterį, vertybes, nuostatas. Įdomu stebėti skirtingų temperamento tipų žmones, jų poelgius, reakcijas. Pasaulis ir yra tuo įdomus, kad jame gyvena skirtingos asmenybės. Tai mane paskatino pasirinkti šią temą ir išsamiau ją panagrinėti.


Problema: kaip asmenybės psichologinės savybės ir temperamento tipai įtakoja žmogaus elgesį ir veiklą.
Darbo tikslas: apžvelgti asmenybės psichologines savybes ir temperamento tipus.
Tyrimo objektas: individualios psichologinės savybės ir temperamento tipai.
Tyrimo tikslas: I kurso studentų individualios psichologinės savybės ir jų ryšys su temperamento tipais.

Tyrimo tikslui realizuoti, keliami šie uždaviniai.
Tyrimo uždaviniai:
1. Atskleisti asmenybės psichologines savybių ir temperamento tipų ypatumus.
2. Atlikti tyrimą panaudojant anketos metodą.
3. Pateikti darbo išvadas.

Tyrimo metodai: koreliacinis metodas.
Mes, suaugę ir vaikai, esame žmonės – labai sudėtingos būtybės, apibūdinamos individo, asmens ir asmenybės sąvokomis. Individas (lot. Indivisus – nedalomas) – atskira būtybė, atskirta nuo kitų būtybių laiko ir erdvės atžvilgiu, iš kitų išsiskirianti kokybinėmis struktūros ir elgesio ypatybėmis. Tai savitas įgimtų ir įgytų ypatybių derinys. Protingas individas – asmuo, metafiziniu požiūriu – žmogiškosios būtybės pagrindas, visų galių nešėjas. Asmuo junta, galvoja, išgyvena, turi kūną, protą, valią ir jausmus, tačiau nesutampa nei su savo kūnu, nei su protu, nei su jausmais. Asmuo visada tapatus sau.
Norint suprasti asmenybės esmę, taip pat reikia išsiaiškinti, kas yra žmogus. " Pirmoji bet kurios žmonių istorijos prielaida, žinoma, yra gyvų žmogiškų individų egzistavimas. Todėl pirmasis konkretus konstatuotinas faktas yra šių individų kūno organizacija ir jos sąlygojamas jų santykis su likusia gamta ". Vadinasi, sąlyga žmogaus esmei suprasti yra jo biologinė prigimtis. Žmogaus esmė atsiskleidžia darbe ir darbo sąlygojamuose santykiuose su gamtine ir socialine aplinka. Žmogus tampa visuomenine būtybe ir kinta su besikeičiančiais visuomeniniais santykiais, įsisavindamas jų sistemą. Marksizmo klasikai teigė, kad nėra visuomenės apskritai, kad ji – konkretus istorinis darinys, suformuluotas tam tikro gamybos būdo. Todėl ir apie žmogų reikia kalbėti ne abstrakčiai, ne atitrauktai nuo jo konkrečios visuomenės, bet ryšium su ja, su jo klase, su jo klasinių santykių visuma. Vadinasi, žmogus kaip konkreti istorinė būtybė, yra feodalas arba baudžiauninkas, kapitalistas arba darbininkas, makleris ar kokios profesijos atstovas ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis88.35 KB
Autoriusvitalijus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes psichologines savybes ir temperamento tipai.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą