Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybės vystymasis

  
 
 
123456
Aprašymas

Psichologijos referatas apie asmenybės vystymąsi. Asmenybės samprata, Vertybės, idealai, gyvenimo prasmė, Jaunuolio vertybės ir idealai, Brandaus amžiaus vertybės, Apibendrinimas.

Ištrauka

Bendriausia prasme asmenybe galime vadinti kiekvieną žmogų, suvokiantį aplinką bei save ir kontroliuojantį savo veiksmus.
Psichologų požiūriu asmenybę laiko tokį žmogų, kuris pajėgus save suvokti, sąmoningai veikti bei skirti save nuo likusio pasaulio (Aš ir ne Aš). Kalbėdami apie žmogaus unikalumą, tik jam vienam būdingų savybių derinį, vartojame individualumo sąvoką. Taigi asmenybe negimstama. Asmenybė vystosi palengva, jos tapsmas yra dinamiškas procesas. Galima tapti asmenybe, tačiau taip pat ji gali virsti individu.
Asmenybė yra sudėtinga psichinių savybių visuma.
Asmenybė yra svarbi kaip individualybė su jos jausmais, išgyvenimais, poreikiais, sugebėjimais ir motyvais.
Kalbėdami plačiau apie asmenybę, prieiname prie vertybių, idealų ir prasmės. Tarp mūsų poreikių, siekių, vertybių, idealų ir prasmės yra nesurandama vidinė priklausomybė. Norime, siekiame, mylime ir branginame tai, kas mums yra vertinga, brangu ir prasminga. Galime pažvelgti ir kitaip – kažkas mums yra vertinga, brangu ir prasminga todėl, kad tenkina mūsų poreikius, norus ir troškimus. Atsiduriame tarsi savotiškam užburtam rate, iš kurio galime išeiti, skirdami istorinę žmonijos raidą nuo konkretaus individo gyvenimo kelio.
Žmogui pasaulis – daugiariopai reikšmingas. Skiriami du pagrindiniai reikšmingumo aspektai – pažinimo ir vertingumo, du pagrindiniai siekiniai – tiesa ir vertybė. Kaip pažymi psichologai, visuose jausmuose, poreikiuose, interesuose, pastangose yra vertinimo momentų. Sąmoningas ar nesąmoningas vertinimas lydi ir kiekvieną pažinimo žingsnį, nepaisant, ar pažinimas yar susijęs su naudos troškimu, ar praktiškai nesuinteresuotas. Vertiname kitų žmonių veiksmus būdo bruožus, gabumus, vertiname patys save. Emocijos, jausmai ir mintys rodo ne tik tai, kokia yra tikrovė, kokie yra kiti žmonės, nepaisant mūsų vertinimo, bet ir tai, ką jie mums reiškia, kokį poveikį ryšiai su jais rodo mūsų savijautai, mūsų laimei. Laiminga ar nelaiminga savijauta taip pat yra sąmoningo ar nesąmoningo vertinimo, tiksliau pasakius, žmogaus savivertės išraiška.
Tikrovę vertiname pirmiausiai savo praktinių interesų požiūriu. Tam, kad paprasčiausia galėtume išgyventi, turime tenkinti savo elementariuosius, praktinius – alkio, troškulio, poilsio, saugumo poreikius, pasisaugoti nuo šalčio, karščio, lietaus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-03-04
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.42 KB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes vystymasis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą