Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Paauglio psichosocialinės situacijos

Paauglio psichosocialinės situacijos

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Bendraamžių įtaka. Tolesnė paauglio moralės raida. Moralus samprotavimas ir moralus elgesys. Identiškumo formavimas. Visuomenės įtaka.

Ištrauka

Paauglystė – tai gyvenimo tarpsnis tarp vaikystės ir suaugusiųjų amžiaus. Ji trunka nuo fizinio lytinio brendimo pradžios, iki tol, kol pasiekiamas savarankiško suaugusio žmogaus socialinė padėtis. Paauglystė yra pereinamasis amžius. Anksčiau Vakarų šalių visuomenė (ir šiandien kai kurios šalys) paauglystę laike trumpu tarpu tarp vaikystės priklausomybės ir suaugusio žmogaus atsakomybės. Pasibaigus lytiniam brendimui, žmogus buvo pripažįstamas suaugusiu ir atsakingu. Tai paprastai buvo pažymima tam tikru ritualu. Suaugęs žmogus dirbo, tuokėsi, augino vaikus.
Žmonės, pradėjus geriau maitintis, lytinio brendimo pradžia paankstėjo. O kai išsilavinimas pasidarė privalomas, suaugėlis nepriklausomybę pradėjo įgyti vėliau. Taigi tarpsnis tarp biologinės brandos ir socialinės nepriklausomybės ir yra paauglystė. (Myers 107 – 108 psl.).
Pereinant iš vaikystės į jaunystę tokia fazė yra paauglystė. Paauglystės amžiaus ribos labai sąlygiškos. Užsienio autoriai paauglystės periodą dažnai vadina adolescencija: 12 – 14 metais matyti spartus lytinis brendimas, 15 metai lyg pereinamasis tarpsnis, jame prasideda domėjimasis priešingos lyties asmeniu, 16 – 18 metais paauglys toliau bręsta fiziškai, atsiranda abipusė berniukų ir mergaičių draugystė. Paauglystė ir perėjimas į jaunystė yra psichinio ir socialinio brendimo problema. Imant psichologiškai, jaunystė pasiekta tada, kai individas susiranda savo identiškumą (tapatumą), susidaro savo vertybių sistemą. Jaunystės pradžią nurodo ne tiek individo metų skaičius, kiek jo protinis, emocinis ir socialinis subrendimas. Paauglystėje įvyksta reikšmingų fiziologinių organizmo kitimų. Vienas iš pačių svarbiausių momentų paauglio asmenybės vystymesi yra jo savimonės, poreikio suvokti save kaip asmenybę. Savimonės formavimosi pradžia ir jos tolesnis vystymasis paženklina visą paauglio psichinį gyvenimą, jo mokymosi pobūdį, jo požiūrio į aplinką, jo santykių su žmonėmis formavimąsi. (Gučas 211 – 213 psl.; Kruteckis 83 psl.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-02-24
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis12.09 KB
AutoriusLauras
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paauglio psichosocialines situacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą