Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Paauglių socializacijos ypatumai

Paauglių socializacijos ypatumai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Paauglystės charakteristika. Socializacijos ypatumai. Paauglystėje dažnai pasitaikančios problemos. Išvados.

Ištrauka

Paauglystė. Šį laikotarpį turi išgyventi kiekvienas žmogus. Šį gyvenimo tarsnį galima apibūdinti kaip medį, kurį reikia persodinti iš vienos vietos į kitą, iš vaikystės žemės į suaugusiųjų pasaulį. Tikriausiai dėl to šis periodas žmogaus gyvenime yra toks sunkus, nes kiekvienas nori savaip liestis prie šio pasaulio, jį sverti, matuoti vis kitaip ir kitaip. Būtent paauglystėje jaunas žmogus bando atrasti pats save, savo vertę šiame pasaulyje. Būtent tada jaunuolis pradeda ieškoti draugo, tikėdamasis rasti pavyzdį, kuriuo galėtų sekti. Stebi tėvus, jų draugus ir pažįstamus, mokytojus, visus, kurie tik patenka į jo akiratį. Ir gerai jei žmonės šalia yra supratingi, atidūs, draugiškai tiesia ranką ir kviečia kartu siekti grožio, gėrio, kurti nuostabų gyvenimą sau ir kitiems ne tik rankomis, protu, bet ir širdimi. O jei tokių kontaktų nėra, jei į jauną pasaulį išsiveržia moraliai smukęs žmogus ir purvinais batais mindo viską, kas yra šventa? Tokiu atveju palūžta jaunas medelis, sužeisdamas ir pačią savo širdį.
Paauglystė apima reliatyviai ilgą amžiaus ir vystymosi laiką. Nors ir nėra nusistovėjusio požiūrio į jos dalijimą etapais, literatūroje dažnai skirstoma į tris etapus. Autoriai šiuos tarpsnius vadina įvairiai: pirmasis, antrasis ir trečiasis paauglystės etapai arba ankstyvoji, vidurinioji ir vėlyvoji paauglystė. Šiuo metu formuojasi žmogaus psichika, požiūris į gyvenimą ir jo suvokimas, bręsta žmogaus asmenybė. Jai padeda aplinka, mokyklos mokymo ir auklėjimo darbo, kolektyvo ir auklėtojų idėjinių vadovavimų.
Paauglystė- svarbiausia psichologinė charakteristika, kaip teigia V. Kruteckis(1978) yra intensyvus dorovinis asmenybės formavimasis, dorovinės sąmonės formavimasis, dorovinių elgesio normų įsisavinimas. Šiuo laikotarpiu tiek pedagogui, tiek tėvams reikia atsiminti, kad šiuo laikotarpiu dedami dorovinės sąmonės pamatai. Priklausomai nuo to, kokią dorovinę patirtį įgyja paauglys, kokioje dorovinėje veikloje jis dalyvauja, formuosis jo asmenybė.
Bet kaip tik dėl to reikia atsiminti, kad šis amžius yra taip pat ir intensyvaus dorovinio brendimo amžius, tad kartais paauglio sąmonėje gali susiformuoti dorovinės sąvokos ir įsitikinimai, kurie prieštarauja tiems, kuriuos auklėtojas norėtų sąmonėje suformuoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.36 KB
Autoriusbernadeta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu socializacijos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą