Išplėstinė paieška
 
 
 

Paauglystė (3)

  
 
 
12345
Aprašymas

Paauglystės raida ir su ja susijusios jaunų žmonių socialinės problemos. Paaugliai - asmenybės. Ankstyvosios paauglystės pradžia. Ankstyvosios paauglystės pabaiga. Paauglių bendravimo su suaugusiaisiais ypatumai, santykiai su tėvais. Paauglių ir tėvų konfliktai. Jaunesniųjų paauglių tarpusavio santykiai. Paauglys ir mokykla. Išvados.

Ištrauka

Paauglių psichologijos klausimai visada aktualūs. Visus paauglius sieja jiems būdingi bendri bruožai, tačiau kiekviena karta turi ir specifinių ypatumų. Mokslininkai ir pedagogai aktyviai diskutuoja apie šiuolaikinių paauglių psichologines ir socialines problemas, jų prevenciją ir elgesio korekciją. Būtent paauglystėje keičiasi tarpusavio santykiai, autoritetai. Vienas svarbiausių jaunesniųjų paauglių socialinės raidos uždavinių – pritapti prie bendraamžių grupės.
Paauglystė – tai gyvenimo tarpsnis tarp vaikystės ir suaugusiojo amžiaus. Ji trunka nuo fizinio brendimo pradžios iki asmuo pasiekia savarankiško suaugusio žmogaus socialinę padėtį.
Gana dažnai paauglystė ir ypač jaunesniųjų paauglių amžiaus tarpsnis vadinamas sunkiu, pereinamuoju, problemišku, konfliktišku audrų ir stresų laikotarpiu. Tokia paauglių savijauta ir elgesys, ypač maištavimas, priešinimasis, tam tikra prasme skatina visuomenės vystymąsi, verčia suaugusiuosius dar kartą patikrinti savo vertybes, susimąstyti, ar jie yra teisūs.
Paauglystės amžiaus ribos yra gana sąlygiškos, dėl jų iki šiol diskutuoja mokslininkų bendruomenė. Sunkiausia tiksliai nurodyti paauglystės pabaigą, nes šiuolaikiniame civilizuotame pasaulyje paauglio socialinė branda trunka ilgiau, tuo tarpu lytinis brendimas vyksta žymiai greičiau.
E.Eriksonas, dėstydamas savo psichosocialinę vystymosi koncepciją, teigia, kad svarbiausias paauglystės amžiaus tarpsnio uždavinys yra savo tapatumo kūrimas – lyties, tautybės, gebėjimų, karjeros, ideologijos ir pasaulėžiūros, tikėjimo ir vertybių sistemos. Tapatumo kūrimas yra vienas svarbiausių paauglio socializacijos uždavinių.
Kad geriau suprastume jaunesniojo paauglio tarpsnio ypatumus ir dėsningumus, suskirstykime šį gana ilgą laikotarpį į du etapus: 1) ankstyvosios paauglystės pradžią (12-14 metų) ir 2) ankstyvosios paauglystės pabaigą (15-18 metų).
Ankstyvosios paauglystės pradžia paženklinta intensyvaus lytinio ir biologinio brendimo. Paaugliams dar galioja vaiko statusas, tačiau atsiranda "suaugusiojo jausmas", iškyla naujų, aukštesnio lygio gyvenimo siekių, perimtų iš suaugusiųjų pasaulio. Tai pasireiškia stipriu nepriklausomumo nuo suaugusiųjų poreikiu ir padidėjusia bendraamžių grupės įtaka. Dėl šių pokyčių padaugėja konfliktų su tėvais, suaugusiaisiais, atsiranda socialinių problemų. Kai paaugliui nesiseka spręsti tiek daug problemų, jis ima pykti ant savęs ir kitų, tampa agresyvus arba priešingai, puola į depresiją, ilgalaikį liūdesį, pesimizmą, jaučiasi nelaimingas. Kraštutiniu atveju depresinė būsena gali peraugti į ketinimą nusižudyti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-10
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis13.88 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaRokiškio Juozo Tūbelio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paauglyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Rokiškio Juozo Tūbelio gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą