Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Paauglių ir tėvų santykiai

Paauglių ir tėvų santykiai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Paauglystė. Konfliktas. Kodėl tai vyksta. Auklėjimo stiliaus apibrėžimas. Keturi auklėjimo stiliai. It paukštis narvelyje. Reikia kantrybės. Septyni būdai, kaip atnaujinti gerus santykius su paaugliu. Kaip tėvai gali padėti savo paaugliui. Paaugliai nori turėti viską iš karto. Krizė. Kada gydyti. Kaip gali padėti suaugę. Iš kur visa tai atsirado. Charakterio klausimas.

Ištrauka

Paauglystė - tai vienas sudėtingiausių ir prieštaringiausių žmogaus gyvenimo tarpsnių. Sudėtingas jis ne tik patiems paaugliams, bet ir aplinkiniams - tėvams, mokytojams. Paauglystė - pereinamasis laikotarpis iš vaikystės į suaugusio žmogaus gyvenimą. Šiuo laikotarpiu vyksta svarbūs pokyčiai fizinėje, psichologinėje ir socialinėje sferoje, atsiranda nauji poreikiai. Psichologiniai pokyčiai - pakinta mąstymas, vertybių sistema, savimonė. Ryškūs pokyčiai emocinėje sferoje. Paaugliai ima galvoti apie ateitį, ieško atsakymų į klausimus "Kas aš?", "Kuo aš tapsiu?", "Kokia gyvenimo prasmė?" ir pan. Socialiniai pokyčiai - paauglių nebetenkina buvę santykiai su suaugusiais, vis didesnę įtaką jiems daro bendraamžiai. Jie siekia tapti nepriklausomais, savarankiškais. Nori būti išklausyti, turėti galimybę garsiai pareikšti savo nuomonę įvairiais klausimais. Keičiasi ir suaugusiųjų reikalavimai. Paaugliams neretai sunku suvokti šiuos staigius pakitimus, prisitaikyti prie naujų reikalavimų. Jie jaučia, kad jau nebėra vaikai, tačiau dar nepriimti ir į suaugusiųjų pasaulį.
Visa tai sąlygoja prieštaringumą paauglio elgesyje:
norą įsilieti į grupę - norą išsiskirti iš grupės;
norą būti savarankišku - pagalbos laukimą;
norą būti suaugusiu - nepasitikėjimą jautrumą, pažeidžiamumą - demonstratyvų agresyvumą;
romantikos siekimą - cinizmą;
norą turėti savo požiūrio tašką - norą turėti autoritetą;
bendravimo siekimą - vienatvės poreikį.
Visi šie pokyčiai, prieštaringumai dažniausiai sąlygoja paauglių elgesio problemas - agresyvumą, nepaklusnumą, konfliktiškumą; emocinę būseną - įtampą, depresiškumą, mokymosi sunkumus, alkoholio ar narkotikų vartojimą. Retą paauglį aplenkia viena ar kita iš šių problemų.
Vaikų ir paauglių amžius yra skirstomas į tam tikrus brendimo tarpsnius:
1 - 3 metų – "nenuoramų amžius". Šiame amžiuje vaikams natūraliai būdinga rėkti, tepliotis, mėtyti daiktus, vartyti baldus, piešti ant sienų, pilstytis vandeniu ir laužyti daiktus. Šiame amžiuje vaikus reikia lepinti ir mylėti besąlygiškai.
4 - 6 metų – "plėšikų amžius". Jo metu natūralu muštis, atiminėti žaislus, nedraugauti, lįsti bučiuotis, stengtis užburti jaunesnę sesutę, kad ji pavirstų rupūže. Natūralu sirgti infekcinėmis ligomis, kad atsirastų imunitetas. Natūralu draugauti su kita lytimi. Čia jau verta pastūmėti vaiką bendrauti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-16
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis26.12 KB
AutoriusNaJa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu ir tevu santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą