Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Aplinkinių įtaka paauglių gyvenime

Aplinkinių įtaka paauglių gyvenime

  
 
 
12345678
Aprašymas

Paauglystė. Aplinkinių įtaka paauglių gyvenime. Šeima. Mokykla. Draugai. Žiniasklaida - TV ir radijas. Šou verslo "žvaigždės".

Ištrauka

Tiesa, kad paauglystė – nelengvas žmogaus gyvenimo laikotarpis, nes tuomet jaunas žmogus pergyvena staigius kūno pokyčius, lydimus nuotaikų kaitos bei nesaugumo jausmo; jis siekia išsiaiškinti, kas toks yra, bando prisitaikyti. Pasak paplitusių stereotipų, paaugliai maištingi ir linkę į pavojų, kartais – net į savęs sunaikinimą, jiems labai svarbi bendraamžių įtaka. Nekeista, kad būtent šiuo laikotarpiu daugelis jaunų žmonių pabando alkoholio, tabako ir kitų narkotikų. Pavyzdžiui, amerikiečių tyrimų duomenimis, vidutinis amžius, kada paaugliai pradeda rūkyti tabaką, yra maždaug 12 metų, gerti alkoholį – 13 metų, rūkyti marihuaną – 14 metų. Tiesa ir tai, kad dauguma jaunų žmonių tikrai nevartoja šių medžiagų, tačiau yra ir tokių vaikų, kurie jas pradeda vartoti dar ankstyvesniame amžiuje.
Paauglystėj tu jau nebe vaikas, bet dar ir ne suaugęs žmogus, o jaunuolio sąvoka tau ir nieko nepasako, kol ilgainiui randi savo naują vietą. Net suaugusieji elgiasi su tavim ne vienodai. Kai kurie, ypač mokykloje, jau kelia didelių reikalavimų, o kiti aišku, tėvai, tave tebelaiko dar vaiku. Prie šios keblokos padėties prisideda ir psichiniai pakitimai. Paauglys pirmiausia domisi aplinka, bet mažai tegalvoja apie savo paties "aš". Didelį domėjimąsi savo paties "aš" skatina dar ir visiškai matomas lytinis brendimas. Lytinio brendimo amžiuje ne tik labai trokštama teorinių žinių, bet pabunda ir susidomėjimas itin praktiškais gyvenimo klausimais. Daug vaikinų ir merginų šiuo metu ima jau rimtai ir konkrečiai galvoti apie tai, kokią pasirinkti profesiją ir kokios tam reikalingos prielaidos. Vėlesniame paauglystės laikotarpyje kyla ir rimtesnių minčių apie meilę ir santuoką.
Kaip kiekvienas žmogus negali būti be aplinkinių dėmesio, būvimo ir be abejo įtakos vienas kitam, taip ir paaugliams daroma įtaka iš aplinkos bei aplinkinių žmonių bei veiksnių. Šiame skyriuje panagrinėsiu kaip paaugliams daroma įtaka iš šalies ir kaip tai atsiliepia jų gyvenimui bei vystymuisi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.77 KB
AutoriusAurelija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. R. Giedrienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkiniu itaka paaugliu gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. R. Giedrienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą