Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Paauglystės raidos ypatumai

Paauglystės raidos ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Anotacija. Bendrosios vystymosi ypatybės. Fizinė raida. Paauglio pažintinė raida. Mąstymas. Konkretus operacinis mąstymas. Abstraktus mąstymas. Kombinacinis mąstymas. Kalba. Emocijos ir jausmai. Valia. Atmintis. Dėmesys. Moralė. Psichosocialinė raida. Asmenybės formavimasis. Temperamentas, charakteris ir jo akcentuacijos. Polinkiai ir gabumai. Tapatybės formavimasis. Visuomenės įtaka. Bendraamžių įtaka. Šeimos įtaka.

Ištrauka

Naujoji raidos psichologų karta teigia, kad kažkada buvusi populiari nuomonė, jog pasibaigus vaikystei, svarbesnių asmenybės pokičių nebūna, užleidžia vietą nuomonei, kad raida vyksta visą gyvenimą. Psichologai pradėjo domėtis, kaip prigimtis ir patirtis mus formuoja kūdikystėje, vaikystėje, paauglystėje ir vėliau. Po kelerių metųsusitikę buvę klasės draugai stebisi skirtingais jų gyvenimo keliais, sunku rasti bendrų pokalbio temų. Vyravusi nuomonė, kadraida baigiasi su vaikyste, užleidžia vietą požiūriui, kad raida tęsiasi tol, kol gyvename.
Kiekvienas amžiaus tarpsnis turi tipiškų bruožų, kurie ilgainiui kinta, suteikdami elgesiui naują formą. Tarp vieno ir kito įsiterpia perėjimo fazė. Kai vieni psichikos ypatumai pasidaro nebe tokie reikšmingi, atsiranda kiti, ir jiems tenka pagrindinis svoris asmenybės struktūroje. Šiame kitimo procese svarbų vaidmenį atlieka vyraujanti vaiko veikla, naujas tos veiklos turinys, nauji santykiai su suaugusiais, naujos protinės išgalės perdirbti gautą patyrimą. Pereinant iš vaikystės į jaunystę, tokia fazė - paauglystė.
Paauglystė - tai gyvenimo tarpsnis tarp vaikystės ir suaugusiųjų amžiaus. Ji trunka nuo fizinio lytinio brendimo pradžios iki tol, kol pasiekiama savarankiško suaugusio žmogaus socialinė padėtis. Paauglystė yra pereinamasis amžius.
Pasirinkau šią temą, nes paauglystė yra nelengvas ir sudėtingas kelias iš vaikystės į suaugusiųjų pasaulį. Atlikdama praktiką, teko bendrauti su paaugliais ir pastebėjau, kad paaugliai
bijo laisvai reikšti savo nuomonę dragų tarpe, elgiasi nelaisvai, varžo savo mintis, nes bijo, kad gali iš jų pasijuokti, pasityčioti.
Mano darbo objektas – paauglys ir visa tai kas susiję su paaugliu: problemos, vystymasis, asmenybės formavimasis ir t.t.
Darbo tikslas – atskleisti ir padėti labiau suprasti paauglio asmenybės raidos ypatumus: fizinė raida, pažintinė raida, psichosocialinė raida, problemos šiame amžiaus tarpsnyje ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-21
DalykasRaidos psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis36.33 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word paauglystes raidos ypatumai [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą