Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Asmenybės sampratos teorijos. Paauglystė

Asmenybės sampratos teorijos. Paauglystė

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Psichoanalitinė teorija. Pasąmonės tyrinėjimas. Asmenybės struktūra. Asmenybės raida. Pagrindiniai Eriksono raidos teiginiai. Psichosocialinės raidos stadijos. Kognityvinė teorija. Klinikinis tyrimo metodas. Kognityvinės raidos stadijos Piaget teorijoje. Biheviorizmas. Paauglystė. Fizinė raida. Pažintinė raida. Pažinimas ir protiniai sugebėjimai. Emocijos. Tapatybės formavimasis. Artumo raida. Paauglių seksualumas ir nėštumas. Išvados.

Ištrauka

Psichologai ne tik aprašo žmogaus raidą, bet ir siekia paaiškinti stebimus pasikeitimus, ir tai daro, siūlydami savo teorijas. Teorija yra prielaidų sistema apie tai, kaip vyksta procesai. Siekiama paaiškinti įvykius ir numatyti kitų pasirodymą ateityje. Teorijos nėra vien faktų interpretavimo sistemos, jos padeda atlikti ir mokslinius tyrimus.
Dabar raidos psichologijoje nėra vienos vyraujančios teorijos, taip yra todėl, kad stebimi faktai gali būti skirtingai interpretuojami, be to, vieni psichologai akcentuoja ir tiria vienus raidos aspektus, o kiti kitus. Be to, jie domisi labai įvairiais, skirtingais klausimais. Piaget ir Freudo teorijos yra visiškai skirtingos: pirmasis- stengėsi atskleisti vaiko pažintinių sugebėjimų raidą, o antrasis- paaiškinti emocinių surtikimų priežastis.

Dar prieš įstodamas 1873 m. į Vienos universitetą, jaunasis Sigmundas Freudas pasižymėjo savarankiškumu ir talentu, kurie dažniausiai būdingi iškiliems žmonėms. Jis turėjo nuostabią atmintį ir taip mėgo skaityti, kad kartą, negalėdamas pasotinti savo begalinio domėjimosi dramaturgais, poetais ir filosofais- Goethe, Shakespeare, Kantu, Hegeliu, Nietzsche,- nepaprastai įsiskolino knygynui. Būdamas paauglys, jis dažnai vakarieniaudavo savo mažyčiame miegamajame, kad kuo mažiau sugaištų mokymuisi skirto laiko.
Baigęs medicinos mokyklą, Freudas ėmėsi privačios praktikos, specializavosi nervinių sutrikimų srityje. Tačiau greitai ji susidūrė su pacientais, kurių sutrikimų nebuvo galima paaiškinti neurologiškai. Pastebėjęs, kad tokius požymius gali sukelti ir hipnozė, Freudas ėmė svarstyti, kad galbūt jų priežastis yra psichologinė, o ne fiziologinė. Šie svarstymai pasuko jo mąstymą tokia kryptimi, kuriai buvo lemta pakeisti žmonių sampratą apie save.
Svao pažiūras Freudas išdėstė 24 tomuose, kurie buvo išleisti nuo 1888 iki 1939 metų, nors pirmosios jo knygos "Sapnų aiškinimas" (1900) per pirmuosius aštuonerius metus buvo parduota tik 600 egzempliorių, pamažu ėmė daugėti jo idėjų šalininkų, o kartu ir aršių kritikų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-29
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis27.63 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasA. Petrulytė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes sampratos teorijos. Paauglyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kolegija
  • A. Petrulytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą