Išplėstinė paieška
 
 
 

Paauglio ypatumai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Paauglio asmenybė. Paauglystės fiziniai ir psichiniai ypatumai. Bendrieji paauglio brandos požymiai. Paauglys šeimoje ir mokykloje. Išvados.

Ištrauka

Paauglystė - tai gyvenimo tarpsnis tarp vaikystės ir suaugusiųjų amžiau. Ji trunka nuo fizinio lytinio brendimo pradžios iki tol , kol pasiekiama savarankiško suaugusio žmogaus socialinė padėtis. Paauglystė yra pereinamasis amžius. Visuomenė paauglystę laikė trumpu tarpu tarp vaikystės priklausomybės ir suaugusio žmogaus atsakomybės. Pasibaigus lytiniam brendimui, žmogus buvo pripažįstamas suaugusiu ir atsakingu.
Socializacijos procese dalyvauja šeima, mokykla, draugų grupė, darbovietės kolektyvas, vaikų ir jaunimo organizacijos, televizija, radijas, spauda. Socializacijos procesas tai lyg mokymasis gyventi bendrijoje pagal visuomenės ir kultūros priimtas normas. Geriau socializuojasi fiziškai ir psichiškai sveikų šeimų vaikai, nes jose teigiamas savitarpio santykių ir emocijų klimatas, tėvai taiko sau ir vaikams tuos pačius elgesio vertinimo mastelius.
Paauglys turi apsiprasti su tuo, kad jis tampa suaugusiu, ir susirasti nuosavą gyvenimo stilių. Jam reikia prisitaikyti prie kitimų visuomenėje, naujų pažiūrų, papročių, nes tėvams sunkiau juos pastebėti, arba tiesiog ignoruojami. Bendraudamas su artimiausių draugų grupe, klase, komjaunimo organizacija ir suaugusiais, suvokdamas juos ir save, paauglys formuoja savęs vaizdą, kaip būtiną identiškumo komponentą. Savęs vaizdo formavimuisi reikalingas sektinas modelis. Savo vaizdo, savo aš formavimasis, veikiant šeimai, vienmečiams ir mokytojams, trunka ilgesnį laiką, bet ilgainiui jis darosi pastovesnis. Didesnis stabilumas tada, kai savęs vaizdo struktūra būna pozityvi, t. y. joje vyrauja teigiamų santykių su aplinka elementai, optimistinis gyvenimo teigimas, savo vertės jausmas. Paauglys ieško teigiamo idealo, kuriuo galėtų gyvenime sekti.
Paauglystėje teigiamas idealas gali keistis, nes teda ieško asmenybės vertybių. Idealizuodamas savo pavyzdį, paauglys nemato jo trūkumų ir labai nusivilia, kai jų aptinka arba kai teigiamu laikomas asmuo paauglį ironizuoja. Ypač jautriai reaguojama į tikrai ar tariamai neteisingą kritiką. Paaugliai ir jaunuoliai nemėgsta neigiamų veikėjų. Psichoanalizės įtakoje dažnai buvo manoma, kad vaikai save tapatina su kuriuo nors iš tėvų – berniukai dažniausiai su tėvu, mergaitės – su motina, bet ne su broliais ir seserimis. Gilindamasis į kitų žmonių veiklą, paauglys joje ieško ypatingų požymių, bet nepastebi asmenybės poelgių visumos motyvų, veiklos tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-12
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis12.32 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word paauglio ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą