Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Pirmasis brandos tarpsnis

Pirmasis brandos tarpsnis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Brandumo kriterijai. D. Levinsono studija. Įėjimas į suaugusiųjų pasaulį. Raidos krizė. R. Gouldo studija. Ankstyvasis suaugusiojo amžius (20-40 m.). Šio laikotarpio pagrindiniai uždaviniai. Jaunatvės užduotys. Socialusis laikrodis. Socialiniai pokyčiai. Fizinė raida. Šeima. Meilė ir seksualumas. Gyvenimas kartu. Vedybų rūšys. Vaikai. Vedybiniai nesutarimai. Skyrybos. Darbas. Bedarbystė. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate kalbama apie pirmąją brandos tarpsnį, apie žmogaus gyvenimo amžių nuo 21 iki 35 metų. Nors kiekvienas autorius tą amžių skirsto savaip. Šio referato tikslas - išsiaiškinti, kaip žmogus jaučiasi tame tarpsnyje, ko jis nori ir siekia, kokie pagrindiniai uždaviniai jam iškyla ir kaip juos išsprendžia.
Prieš nusistovint suaugusiems būdingiems tarpasmeniniams santykiams ir gyvenimo stiliui, paprastai jaučiamas gilus noras viską asmeniškai patirti ir išbandyti. Kiekvienas gyvenimo tarpsnis kelia specifinius uždavinius, kuriuos spręsdamas žmogus keičia savo gyvenseną.
Suaugusiųjų žmonių raidos stadijas lemia ne biologiniai, o socialiniai veiksniai, nes kiekvienas suaugusiojo žmogaus raidos etapas susijęs su tam tikrais socialiniais įvykiais: vedybomis, karjera, pensija ir pan.
Kas yra branda? Ar visi, pasiekę tam tikrą amžiaus tarpsnį, tampa brandūs? Įvairių psichologinių mokyklų atstovai išskiria skirtingus brandaus amžiaus kriterijus.
S.Freudas, kalbėdamas apie subrendimo kriterijus,teigė, kad subrendimas reiškia žmogaus gebėjimą mylėti ir dirbti.
E.Eriksonas pabrėžė vidinį integralumą ir harmonijos su Visata pajutimą, gebėjimą intymiai bendrauti su kitais asmenimis.
V.Franklis – gyvenimo prasmės misijos atradimą.
C.Rogersas – savęs aktualizavimą ir tapimą gerai funkcionuojančiu asmeniu, besąlygišką savęs priėmimą ir atvirumą išgyvenimams.
Dauguma psichologų teigia, kad pagrindinis brandos požymis yra atsakomybės suvokimas ir jos siekimas. Atsakingas asmuo – tai tas, kuris atsako už save, už savo gyvenimo turinį. Jis pirmiausiai atsakingas sau ir kitiems žmonėms. Pagrindinis atsakomybės siekis – gebėjimas savarankiškai spręsti ir apsispręsti kaip elgtis.
Jaunas dvidešimtmetis žmogus ( 22-28m.) turi įgyvendinti du prieštaringus tikslus: ištirti galimybes, bet jų visų neišnaudoti, ir drauge susikurti pastovią gyvenimo struktūrą. Kai kurie susikuria lanksčią gyvenimo tvarką per daug neinvestuodami,kiti labai daug investuoja į vedybas, profesiją ir jų kelias iš praeities į ateitį yra be pasikeitimų, treti suderina pastovumą su asmeniniais pasikeitimais ir kartais investuoja tik į vieną sritį (vedybas, darbą). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-21
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis21.93 KB
Autoriusgintare177
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirmasis brandos tarpsnis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą