Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Amžiaus tarpsnių psichologija

Amžiaus tarpsnių psichologija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Psichinę raidą lemiantys veiksniai. Raidos stadijos. Prenatalinė stadija. Gimimas (natalinė stadija). Kūdikystė. Kūdikio elgesio ypatumai. Vaikystė. Analinė stadija. Kalbos formavimasis. Konfliktas su aplinka. Falinė stadija. Jaunesnysis mokyklinis amžius. Nuo pirmųjų metų mokykloje iki 11 – 13 metų. Paauglystė. Jaunystė. Branda. Darbas. Bedarbystė. Senatvė. Mirtis. Įvadas.

Ištrauka

Psichinė raida – tai tarpusavyje susijusių brendimo bei mokymosi sąlygotų pasikeitimų procesas.
Paveldima biologinė raida užprogramuota genuose. Dar ilgai po gimimo ji lemia organizmo raidos etapus ir elgesį. Kai kurių įgūdžių mokytis nereikia, jie atsiranda, kai tik įvyksta atitinkami organiniai pakitimai.
Tačiau kalbėti reikia mokytis. Tam būtinos tokios sąlygos: paveldėtas gebėjimas (dispozicija) kalbėti ir atitinkamai išsivystę kalbos padargai bei gebėjimas mąstyti. Nuo įgimtų mokymosi gabumų priklauso, ar vaikas išmoks kalbėti, kada, kaip gerai, kokia kalba jis kalbės.
Ilgą laiką manyta, kad kūdikis geriausiai vystosi ramioje aplinkoje, kad nuo gausių dirgiklių gali tapti nervingas, o per daug bendravimo jį lepina. Nemiegodamas kūdikis turi būti tarp namiškių. Greta įvairių garsų jis turi girdėti ir žmonių balsus; tai bus labai svarbu vėliau, kai vaikas mokysis kalbėti. Vystymasis ir mokymasis tarpusavyje labai glaudžiai susiję – pirmasis procesas yra būtina antrojo sąlyga. Kai organizmas išsivysto tiek, kad jau gali atsirasti tam tikras gebėjimas, šis toliau tobulinamas mokantis.
Ir atvirkščiai, mokymasis sąlygoja smegenų pokyčius. Ką tik gimusio kūdikio smegenys dar nėra galutinai susiformavusios. Pirmaisiais mėnesiais daugėja dendritų išsišakojimų ir sinapsių. Nervų pluoštai toliau "pinasi", atsiranda naujos jungtys tarp nervų ląstelių. Tai reakcija į jaudinimą.Jei viena juslė "išjungiama" , nesivysto ir atitinkama smegenų žievės sritis, sumažėja joje esančių neuronų jautrumas, jie gali ir visai atrofuotis. Pirmosios gyvenimo savaitės ir mėnesiai turi lemiamą reikšmę žmogaus ateičiai. Daug įtakos turės tai, kas įvyko ar buvo nepadaryta šiuo laikotarpiu.Dedami būsimojo gyvenimo pamatai.
Prenetalinė fazė dar dalijama į embrioninį laikotarpį ( organų užuomazga ), trunkantį iki aštuntos savaitės, ir vaisiaus laikotarpį ( organų formavimasis ), kuris baigiasi gimimu. Vaiko organizmą nėštumo metu gali smarkiai pažeisti nelaimingi atsitikimai, ligos vaistai, narkotikai. Vaisiaus organizmas jautriausias cheminiam ir fiziniam poveikiui, pvz.: vaistams, virusams, jei motina serga raudonuke ar tymais, narkotikams, rentgeno spinduliams. Dėl jų gali susiformuoti išsigimimų, kuo anksčiau jie atsiranda, tuo sunkesni. Tačiau dar negimusiam vaikui įtakos turi ir motinos psichinė būsena, pvz., neigiamai gali paveikti depresija ir nerimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-03
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.83 KB
Autoriusgintaressb
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasStaučienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Amziaus tarpsniu psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Staučienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą