Išplėstinė paieška
 
 
 

Paauglių agresija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Agresyvus paauglys. Agresijos problema. Aktualumas. Vaikų ir jaunimo teisių užtikrinimas Lietuvoje. Ką reikia žinoti apie paauglius ir agresiją. Jei paauglys linkęs agresyviai elgtis, smurtauti. Ką turi daryti socialinis darbuotojas? Agresija mokykloje. Ką gali padaryti tėvai? Jei Jūsų vaikas agresyviai elgiasi. Tėvai gali išspręsti daugelį problemų. "Berniukai liks berniukais". Žaislai ir žaidimai. Tėvai turi pasitikėti vaikais.

Ištrauka

Psichologijoje agresija apibrėžiama tiksliau negu kasdienėje kalboje. Ryžtingas, atkaklus pardavėjas arba dantistas, priverčiantis dejuoti iš skausmo, nėra agresyvus. Tačiau asmuo, kuris skleidžia apie kitus asmenis piktas paskalas, arba užpuolikas, kuris kitą asmenį sumuša, yra agresyvus. Agresija yra bet koks fizinis ar žodinis elgesys siekiant pakenkti arba sunaikinti, kilęs dėl priešiškumo, arba kaip iš anksto numatyta priemonė tikslui pasiekti.
Agresijos reakcijos dažniau kyla tokiomis situacijomis, kai patirtis mus yra išmokiusi, kad agresyviai elgtis naudinga. Agresyvūs vaikai, kuriems pasiseka įbauginti kitus vaikus, gali tapti dar agresyvesni. Jei smurtaudamas žmogus užsitarnauja trokštamą dėmesį, smurtas gali kartotis.
Agresijos galima išmokti stebint. Vaikai, kurie augdami stebi agresyvius pavyzdžius, dažnai imituoja tą elgesį, kurį mato. Neretai nusikaltimą padariusius jaunuolius tėvai auklėja diržu ir antausiais. Taip modeliuojamas agresijos, kaip būdo įveikti problemą, panaudojimas. Kartą įtvirtintą agresyvaus elgesio modelį sunku pakeisti. Kad pasaulis būtų malonesnis ir švelnesnis, mes turėtume nuo kūdikystės modeliuoti bei pastiprinti jautrumą ir bendradarbiavimą.
Tėvai ne vieninteliai modeliuoja agresyvų elgesį. Pastaruoju metu vaikai, paaugliai vis daugiau praleidžia laiko prie televizoriaus negu mokykloje. Na, o televizija kiekvienuose namuose yra įprastas dalykas. Televizijos programose galima pamatyti smurto veiksmų, žmogžudysčių. Netikras televizijos pasaulis, kuriame smurto gerokai daugiau negu meilės, gali veikti ne tik paauglių mąstyseną apie tikrą pasaulį.
Paauglio agresyvumas – tai jo emocijų ir moralinių nuostatų į kitus žmones išraiška. Paauglys siekia naujų savęs realizavimo galimybių, susiduria su naujomis kliūtimis, todėl reaguoja į šiuos padėties pokyčius. Kartais ir egresyviai. Agresyvumą paprastai skatina kelios emocijos (pyktis, pasibjaurėjimas, neapykanta ir kt.), jos, kaip ir bet kurios kitos emocijos, yra reikalingos, padeda geriau prisitaikyti, tikslingiau reaguoti.
Šeimos, pedagogų, bendraamžių laikomas agresyviu paauglys dažnai tik jam priimtinu būdu adekvačiai reaguoja į priešišką, jo siekimus varžančią aplinką. Šitokį jo elgesį aplinkiniai linkę vertinti kaip priešiškumą, o ne savigyną.
Paprastai mokytojai ir tėvai reaguoja į agresyvius paauglio veiksmus. Dėl jų dažniausiai ir kreipiamasi į psichologinę konsultaciją, o agresyvumą lemiantis priešiškumas nelaikomas tokiu reikšmingu ir viliamasi, kad paauglys pats jį įveiks. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.3 KB
AutoriusIrmina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Bubnienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu agresija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Bubnienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą