Išplėstinė paieška
 
 
 

Agresyvus elgesys (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Agresyvaus elgesio sąvoka. Agresijos kilmę aiškinančios teorijos. Agresyvaus elgesio teorijos. Skirtingas požiūris į agresiją. Agresijos kilimas. Jaunimo agresyvumo požymiai. Agresijos faktoriai. Neigiama visuomenės informavimo priemonių įtaka. Trumpalaikis jautrumo sumažėjimas. Ilgalaikis jautrumo sumažėjimas. Agresijos formų klasifikacija. Kaip mažinti agresiją. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame gyvenime agresyvus elgesys – aktuali visuomeninė problema. Vis didėjanti prievarta ir žiaurumas bendruomenėse daro poveikį ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms. Agresyvus elgesys ypač pasireiškia jaunimo tarpe, mes dažnai sužinome iš žiniasklaidos apie nepilnamečių ir mažamečių vaikų agresyvumą visuomenėje, dažnai pasibaigiančio kito žmogaus sužalojimu ar netgi mirtimi. Labai dažnai išgirstama apie vaikų, bei suaugusių grasinimus, reketavimą, užpuolimus, muštynes bei dar daugiau agresyvių veiksmų prieš kitus žmones.
Visos šios agresijos formos labai kenkia mūsų visuomenei, bei mūsų pačių ateičiai. Bet kokiais būdais norima mažinti agresiją, bet tai yra labai sunku, netgi neįmanoma. Nes visuomenėje buvo ir bus veiksnių kurie skatina, bei skatins agresiją net to nenorėdama, todėl privaloma prisitaikyti prie mus supančios aplinkos.
TIKSLAS:
Išanalizuoti agresyvų elgesį.
UŽDAVINIAI:
1. Kas yra agresyvus elgesys.
2. Agresijos kilmė.
3. Kodėl kyla agresija.
4. Kokie yra agresijos faktoriai.
5. Kokia agresijos klasifikacija.
6. Kaip mažinti agresiją.
Agresyvus elgesys turi daug apibrėžimu, ir vienaip ar kitaip jie visi yra teisingi.
Agresyvus elgesys – tai agresyvių reakcijų visuma, apibūdinanti individo bendravimo su aplinka ir savimi puolamąjį pobūdį.
Agresyvus elgesys – veiksmai, kurių tikslas – sukelti moralinį arba fizinį poveikį kitam asmeniui.
"Psichologijos žodyne" agresija apibūdinama kaip priešiškas elgesys, kuriam būdingas įžūlus pranašumo demonstravimas ar net jėgos naudojimas kito žmogaus, žmonių grupės atžvilgiu. Tokio elgesio tikslas – pakenkti kitam žmogui psichologiškai ar fiziškai. Agresija kyla kaip reakcija i konfliktą. Gali reikštis nepalankumu, nedraugiškumu, priešišku nusistatymu, įžeidinėjimu ir fiziniu smurtu.
"Pedagogikos terminų žodyne" agresija apibūdinama taip: 1) frustracinė puolamoji reakcija į neįveikiamas kliūtis; 2) įprotis žodžiais ar veiksmais priešiškai reaguoti į kitų žmonių veiksmus, į aplinką ar net save; 3) poreikis gintis puolant.
"Sociologijos žodyne" agresija yra apibrėžiama kaip žmogaus reakcija į tikrą ar tariamą grėsmę, kilus konfliktui, ji gali pasireikšti net kito asmens puolimu, panaudojant fizinę jėgą.
J.Pikūnas aiškina "agresiją kaip bet kokia elgesio formą, nukreiptą į tikslą sužeisti ar pakenkti kitai gyvai būtybei, kuri stengiasi išvengti tokio elgesio".
P.H.Mussen agresiją apibūdina taip "Agresija – elgesys, kuriuo žeidžia ir žaloja kitą žmogų ar daiktą. Jo pasireiškimo formos yra: fizinis užpuolimas (sudavimas, įkandimas), verbalinis užpuolimas(riksmas, įžeidimas, apgaudinėjimas), kito asmens teisių pažeidimas (atėmimas, panaudojimas jėgą).
A.Suslavičius ir G.Valickas mano, kad "agresija – tai priešiškas, įžūlus, atšiaurus, nepalankus elgesys, įžeidinėjimai, pranašumų demonstravimas". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.45 KB
AutoriusKristė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasE. Vaišnoraitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresyvus elgesys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • E. Vaišnoraitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą