Išplėstinė paieška
 
 
 

Agresyvus elgesys

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Agresijos apibrėžimas. Agresyvumo aiškinimo teorijos. Agresyvumo rūšys. Pagal agresijos objektą skiriamos šios agresijos rūšys. Pasyvi agresija. Agresyvus elgesys, "elgesio iškrovos" (eksternalumas). Agresiją skatina. Naudingiausios technikos. Agresyvaus elgesio formavimą lemiantys veiksniai. Smurtas. Agresijos šaknys. Beržinės košės skonis. Visuomenės poveikis. Įgimta agresija? Konstruktyvi agresija. Patyčios. Mitai ir realybė. Agresyvaus elgesio pavyzdžiai. Kaip elgiasi agresyvūs vaikai? Agresyvių vaikų gydymas. Išvados.

Ištrauka

Problema:
Dinamiški socialinio gyvenimo pokyčiai Lietuvoje paskatino vaikų, paauglių bei vyresnių asmenų agresijos protrūkį. Mokyklose padaugėjo agresyvaus vaikų elgesio, kuris laikui bėgant gali peraugti į nusikalstamą veiklą. Agresyviai besielgiantys vaikai turi daug bendrų bruožų: blogi santykiai su bendraamžiais, priešiškumas, prastas pažangumas ir t.t.
Agresijos apibrėžimas
Agresija (socialinė) – priimtina forma, kuri gali padėti spręsti konfliktus, įveikti socialines kliūtis, siekiant teisybės, skriaudos atitaisymo ir pan. (V. Kučinskas. "Socialinis darbas švietimo sistemoje". 2000 m.)
Agresyvus elgesys – agresyvių reakcijų visuma, apibūdinanti individo bendravimo su aplinka ir savimi puolamąjį pobūdį. Agresyvaus elgesio priežastys įvairios: bejėgiškumas, kai reikia įveikti kliūtis (frustracija), siekimas išspręsti prieštaravimus (Pvz., diskusijoje), noras laimėti varžybas, asmeninis priešiškumas kitam, pyktis, konfliktai, psichozės ir kt. Agresyvus elgesys išmokstamas, jis būna ir gynimosi priemonė. (Pedagogikos žodynas,- Vilnius, 1993 m. )
Agresija įvairiose teorijose apibrėžiama gana prieštaringai. Dažniausiai agresija vadinamas toks elgesys, kuriuo vykdomas fizinis arba žodinis smurtas kito asmens atžvilgiu.
Labiausiai paplitusi emocinių arba elgesio sutrikimų turinčių vaikų problema yra elgesio sutrikimai. Mušimasis, peštynės, erzinimas, rėkimas, atsisakymas paklusti reikalavimams, šauksmas, griaunamojo pobūdžio veiksmai, vandalizmas, plėšimas- visi šie veiksniai (ypač jei jie dažnai atliekami) verčia vaiką ar jaunuolį vadinti "turinčiu sutrikimų". Normalūs vaikai verkia, rėkia, mušasi, pešasi, negatyviai elgiasi ir daro beveik visa kita, ką ir emocinių arba elgesio sutrikimų turintys vaikai, tik ne taip impulsyviai ir ne taip dažnai. Čia aptariami vaikai ir jaunuoliai suaugusiuosius "išmuša iš vėžių". Jie nepopuliarus ir tarp savo bendraamžių, nebent jie būtų socializuoti delinkventai, kurie neskriaudžia savo delinkventinio elgesio draugų. Paprastai jie nelinkę greitai ir teigiamai reaguoti į geranoriškas suaugusiųjų, kurie jais rūpinasi ir stengiasi padėti, pastangas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis43.31 KB
Autoriussansara
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresyvus elgesys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą