Išplėstinė paieška
 
 
 

Agresija (5)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Prievarta šeimoje ir visuomenėje. Prievartos problemos Lietuvoje. Prievartos rūšys. Jų požymiai. Kaip apsaugoti vaikus nuo prievartos. Vaikai – didžiausios smurto aukos. Kaip suprantamas smurtas. Vaikų smurto problemos Lietuvoje. Vaiką žalojantis elgesys. Bausmių įtaka vaiko asmenybės vystymuisi. Infanticido samprata. Pagalba vaikams, patyrusiems smurtą. Išvados.

Ištrauka

Problemos aktualumas. Prievarta kaip fenomenas lydi visą žmonijos istoriją, ją aprašo įvairūs autoriai nuo pačių ankstyviausių rašytinių šaltinių – Biblijos, Egipto, ar Babilono raštijos paminklų, Homero poemų – ligi šių dienų. Įprotis vaiką mušti ranka, diržu, lazda, rykšte ar kitokiais daiktais kaip "auklėjimo" priemonės buvo gerai žinomos nuo seniausių laikų visose šalyse. Itin žalingas vaikui – seksualinis smurtas, kuris gerai žinomas nuo senų laikų. Jau Antikos laikais egzistavo vaikų viešnamiai, berniukai buvo kastruojami, siekiant padidinti jų erotinį patrauklumą, mergaitės buvo parduodamos suaugusiųjų seksualiniams poreikiams tenkinti.
Kur prasideda smurtas? Žinoma, šeimoje. Šeima – tai mažiausia visuomenėje socialinė institucija, bet daranti pačią didžiausią įtaką vaiko asmenybės vystymuisi. Kas vyksta šeimose, namuose – už tų uždarų durų, kai sklinda riksmai, keiksmai, aimanos ir verksmas? Aplinkiniai nenoriai kišasi į "šeimos reikalus". Šeimos narys yra šeimos dalis, jis ir pats ją veikia, ir yra jos veikiamas. Vaikas, neturintis žmogaus, kurį galėtų visa širdimi mylėti, juo pasitikėti ir jausti jo meilę, neturi svarbiausio pamato savo dorovei. Vaikui, jo savimonės ir gyvenimo jausmui didelės reikšmės turi tėvai, jų formuojamas pavyzdys – tėvų gyvenimo pavyzdys, jų pažiūros į šeimą, jų elgesys vienas su kitu.
Lietuvoje nemažėja nedarnių šeimų skaičius ir vis daugiau vaikų netenka tėvų globos, elgetauja, valkatauja gatvėse, patiria smurtą šeimoje, visuomenėje.
Analizuojant smurto prieš vaikus problemą iškyla klausimas: ką mes vadiname smurtu prieš vaikus ir kiek vaikų patiria smurtą? Smurto apibrėžimai oficialiuose dokumentuose remiasi teisės dokumentais, įstatymais, tačiau šie apibrėžimai skiriasi nuo smurto reiškinį tyrinėjančių mokslininkų apibrėžimų. Smurto apibrėžimais teisiniuose dokumentuose siekiama teisiniu būdu reguliuoti socialinį procesą ir teisės aktais užkirsti kelią smurtui. Mokslininkai, apibrėždami smurtą, visų pirma siekia mokslinių tikslų: siekia suprasti lengvo ir ekstremalaus smurto padarinius asmenybei.
Dažniausiai smurtas aiškinamas kaip fizinė, psichologinė, seksualinė prievarta, žmogaus nepriežiūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis37.5 KB
AutoriusAudra
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresija (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą