Išplėstinė paieška
 
 
 

Agresija (6)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Agresija. Agresijos rūšys. Agresijos kilmė. Agresijos priežastys. Hiperaktyvus – nebūtinai agresyvus. Kompiuterinių žaidimų įtaka. Agresyvių vaikų bruožai. Pagalba vaikams turėtų remtis tokiais principais. Bendravimas ugdant agresyvius vaikus. Intervencijos programos agresyvių vaikų elgesiui keisti. Išvados.

Ištrauka

Vaikai atspindi mūsų šeimą, visuomenę ir valstybės padėtį. Dauguma Lietuvos gyventojų šeimą laiko didžiausia vertybe, nes turėdami artimus sau žmones jaučiasi esą mylimi ir saugūs. Tik mylinčioje ir socialiai saugioje šeimoje vaikai įgyja svarbiausias socializacijos pamokas. Namai yra pirmoji bendruomenė, su kuria vaikai susipažįsta. Tačiau ne visi vaikai šeimoje susiduria su meile, kai kuriems iš jų trūksta dėmesio, ypač tėvų. Tada vaikai gali tapti agresyvūs, o agresija trukdo bendravimui.
Agresyvumas - tikrai būtinas vaiko augimo etapas, jis mokosi tą jausmą kontroliuoti, suvokti, išgyventi. Visiškai atpratinti nuo agresijos neįmanoma, bet išmokyti ją valdyti realu. Jei tėvai elgsis teisingai, vaiko agresija taps teigiama - pasireikš judrumu, gyvumu. Kitu atveju galimi du kraštutinumai: absoliutus nemokėjimas ir nenorėjimas valdyti savo emocijas arba visiškas jų slopinimas.
Dažniausiai agresija vadinamas toks elgesys, kuriuo vykdomas fizinis arba žodinis smurtas kito asmens atžvilgiu. Dėl fizinės, psichinės ir dvasinės žalos žmogui tokie veiksmai vertinami neigiamai.
Agresyvumas paprastai suprantamas kaip žmogaus savybė, galinti pasireikšti polinkiu į agresyvius veiksmus. Kadangi agresyvumas nebūtinai susijęs su smurtiniu elgesiu, jo samprata yra platesnė ir įvairesnė. Nors šis reiškinys taip pat dažniau vertinamas neigiamai, tačiau kartais teigiama, kad tam tikri agresyvumo bruožai tiesiog būtini asmenybei, siekiančiai sėkmingai įsitvirtinti visuomenėje, palaikyti savo vertę ir savigarbą.
"Žodis agresija lot. aggresio – puolimas - elgesys, kuriuo simboliškai ar fiziškai reiškiamas priešiškumas, kenkiama žmogui; įprotis žodžiais arba veiksmais priešiškai reaguoti į kitų žmonių veiksmus, daiktinę aplinką ar net į save". Kasdieninėje kalboje agresija dažniausiai siejama su prievarta, griovimu, brutalumu bei sužalojimu, todėl kelia baimę. Kai kurie mokslininkai agresiją apibrėžia kaip visą elgesio būdų skalę ir ja bando apibūdinti bet kokį elgesį, kuris iš esmės yra pasyvumo ir santūrumo priešybė. Toks elgesys, pasak jų, yra tiesioginė žmogaus pykčio ir atmetimo išraiška, įtūžio prasiveržimas, valios pasireiškimas, atvira konfrontacija su kitais, aktyvus mėginimas valdyti situaciją ir kitus žmones, užuot pasyviai laukus; gebėjimas nesivaržant ir tiesiai pasakyti "ne", kur paprastai sakoma "taip". Tam pirmiausia pasitelkiami fiziniai veiksmai, kaip antai šauksmas, riksmas, smūgiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.72 KB
AutoriusRolanda
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresija (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą