Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Vaikų agresijos. Jų priežastys. Prevencija

Vaikų agresijos. Jų priežastys. Prevencija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas: išsiaiškinti pradinėje mokykloje dažniausiai naudojamos agresijos formas, jų priežastis. Kas yra agresija? Agresijos formos. Agresijos priežastys. Šeimos narių elgesys, kaip blogas pavyzdys. Bendraamžiai. Žiniasklaida. Pervargimas. Dėmesio stoka. Netinkami žaidimai. Padidėjęs nerimas. Agresyvių žaidimų uždraudimas. Psichiniai sutrikimai. Agresijos protrūkiai mokykloje. Galimi problemos sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu agresyvių vaikų vis daugėja, o jų amžius jaunėja. Vaikai agresiją naudoja prieš bendraamžį ar jaunesnį vaiką, prieš mokytoją, gyvūnus. Yra tokių vaikų, kurių diena nepraeina be agresyvių posakių ar veiksmų. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 straipsnyje teigiama: "žmogaus asmuo neliečiamas, žmogaus orumą gina įstatymas, draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis". Tokį požiūrį įgyvendina visuomeniniai santykiai, tačiau ne šeimyniniai.
Vaikų auklėjimas šeimoje nėra vienodas. Jis priklauso nuo tėvų požiūrio į auklėjimą, į patį vaiką, nuo vaiko ir tėvų tarpusavio santykių. Deja, bet dažniausiai vaikai auklėjami pasitelkiant smurtą ar psichologinę agresiją. Tokie auklėjimo metodai žaloja vaiką tiek iš vidaus, tiek iš išorės.
"Išsiskiriančiam vaikų elgesiui pirmiausia priskiriamas agresyvus elgesys. Tai smarkus įtūžis, nevaldomi arba sąmoningi kitų užsipuolimai, plūdimas, tyčiniai daiktų gadinimas ir pan.
Mažai yra vaikų, kurie agresyvūs tampa mokykloje. Dauguma agresyvių pradinukų tokiais tapo šeimoje. Visuomenė ir valdžios institucijos susirūpinusios vaikų elgesiu. Lietuvos Seimas yra priėmęs "Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą", kurio paskirtis – "gerinti vaikų teisinę apsaugą šalyje, nustatant suderintus su Lietuvos Respublikos Konstitucija ir tarptautinės teisės normomis bei principais vaiko teisių ir laisvių gynimo pagrindus". Apie vis didėjančią vaikų agresiją rašoma vis daugiau straipsnių, rengiamos laidos, diskusijos. Vaikų naudojamą ir patiriamą agresiją tyrinėjo lietuvių ir užsienio mokslininkai: R. Žukauskienė, tyrinėjusi moksleivių netinkamo elgesio ypatumus, vaikų elgesio sutrikimus, G. Navaitis, tyrinėjęs vaiko psichologinių sunkumų priežastis, tėvų ir vaikų santykius, vaikų auklėjimą nagrinėjo K. Miškinis, K. Hurrelmann, parašęs daug straipsnių vaikų ir paauglių agresijos, smurto temomis, Ch. Buttner, J. Rumpf, tyrinėjo agresyvumo priežastis, būdus, kaip jo išvengti, kaip elgtis su agresyviais vaikais ir kt.
Tyrimo tikslas: išsiaiškinti pradinėje mokykloje dažniausiai naudojamos agresijos formas, jų priežastis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis30.39 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasŽarienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku agresijos. Ju priezastys. Prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Žarienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą