Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Ikimokyklinukų elgesio sutrikimai

Ikimokyklinukų elgesio sutrikimai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Ikimokyklinukų elgesio sutrikimų samprata ir būdingiausi sutrikimai. Vaikų hiperaktyvumo etiologijos problema. Etiologijos kilmė, priežastys. Hiperaktyvaus vaiko pagrindinės elgesio apraiškos. Hiperaktyvus vaikas ikimokyklinėje įstaigoje. Parama hiperaktyviam vaikui. Hiperaktyvinio sindromo gydymo. Kompleksiškumas. Agresyvumo apraiškos. Vaikų agresijos pavojus. Agresyvaus elgesio keitimas. Vaikų opozicinis elgesys. Praktinė dalis. Tyrimo tikslas. Tyrimo hipotezė. Tiriamieji. Charakteristikos ir šeimos padėtys. Tyrimo eiga. Tyrimo duomenų analizė. Anketa. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Daugelis vaikų sunkiai nusėdi vienoje, mėgsta padūkti, išvarto daiktus, griebiasi tai vieno, tai kito užsiėmimo, kuris kaip mat atsibosta. Vaikas yra vaikas, todėl jo elgesį vertiname atlaidžiai. Tačiau pasitaiko ypatingai judrių, aktyvių, sugebančių per keletą minučių sukelti chaosą "blogiukų", kurie tampa ne tik tėvų, bet ir auklėtojų, mokytojų, kaimynų, artimųjų siaubu. Kadangi mažieji nemoka žodžiais išreikšti to, ką jaučia, toks jų elgesys gali būti signalas, kad jie turi vidinių problemų.
Manau, ši problema yra labai aktuali. Juk kiekviename darželyje yra nors vienas toks vaikas. Dažnai vaikai turintys elgesio sutrikimų lieka nesuprasti ir laiku negauna kvalifikuotos pagalbos, nes jų tėvai ir pedagogai nesupranta, jog vaikas serga. Dažniausiai pasitaikantys ikimokyklinukų elgesio sutrikimai yra hiperaktyvumas, agresija, opozicinis elgesys.
Šią temą pasirinkau todėl, kad jau esu susidūrusi su šia problema. Mano vienas buvęs auklėtinis buvo hiperaktyvus vaikas. Taigi, hiperaktyvumo sutrikimas man jau nebuvo naujiena, aš apie jį šiek tiek žinojau. Pastudijavus literatūrą supratau, kad ir mano sūnaus klasėje buvo agresyvus berniukas, tačiau manau, kad jis negavo reikiamos pagalbos ir buvo nueita lengviausiu keliu – toks vaikas buvo kilnojamas iš klasės į klasę, iš mokyklos į mokyklą.
Šiame darbe aš atskleidžiu ikimokyklinukų elgesio sutrikimus, t.y. hiperaktyvumą, agresiją ir opozicinį elgesį. Plačiau atskleidžiu hiperaktyvumo sąvoką. Iš įvairių šaltinių parinkau patarimų auklėtojoms, mokytojoms ir tėvams kaip koreguoti tokių vaikų elgesį. Taip pat rašau apie medikamentinį gydymą, bei nusakau hiperaktyvių, agresyvių vaikų ateitį.
Ikimokykliniame amžiūje (nuo trejų iki septynerių metų) vaiko organizmas intensyviai bręsta. Augdamas vaikas įgyja naujų psichologinių bruožų, išmoksta elgesio formų tampa mažuoju visuomenės nariu. Ikimokykliniame amžiuje formuojasi vidinis pasaulis, kad vaiką pirmąkart galima pavadinti asmenybe, nors, žinoma, dar ne visiškai susiformavusia, gebančia toliau vystytis ir tobulinti. Raidos pedagoginė psichologija iškelia teiginį, kad ikimokykliniame amžiuje intensyviai formuojasi vaiko asmenybė. Asmenybės formavimasis glaudžiai siejasi su emocijų, valios, interesų ir elgesio motyvų formavimusi.
Vaiko asmenybės vystymasis apima ne vieną aspektą. Vaikas pamažu pradeda suvokti aplinkinį pasaulį ir savo vietą jame. Dėl to atsiranda nauji elgesio motyvai, kurių veikiamas, jis elgiasi vienaip ar kitaip. Ne mažiau svarbi – jausmų ir valios raida. Jie užtikrina šių motyvų veiksmingumą, elgesio tvirtumą, tam tikrą jo nepriklausomybę nuo išorinių aplinkybių kaitos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.09 KB
AutoriusAlgis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRasa Labutienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikimokyklinuku elgesio sutrikimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Rasa Labutienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą