Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Įvairių kultūrų ir neįgaliųjų vaikų ugdymas

Įvairių kultūrų ir neįgaliųjų vaikų ugdymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – apžvelgti literatūrą apie įvairių kultūrų ir neįgaliųjų vaikų ugdymą. Įvairių kultūrų vaikų ugdymas. Įvairių kultūrų mokymas. Įvairių kultūrų kategorijos. Kaip sukurti įvairių kultūrų klases. Neįgaliųjų vaikų ugdymas. Bendruomeniniai santykiai heterogeninėje klasėje. Bendraamžių bendravimo heterogeninėje bendruomenėje ypatumai. Vaikų požiūris į neįgalumą turinčius bendraamžius. Pedagoginės sąveikos heterogeninėje bendruomenėje įtaka pedagogų savijautai. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje yra visokių žmonių. Tokių, kurie yra visų mėgstami, su kuriais malonu bendrauti, ir tokių, kuriems gyventi sunku. Sunku ne tik jiems, bet ir tiems žmonėms, kurie su jais bendrauja. Tokie žmonės vis nepatenkinti, agresyvūs, irzlūs, atitrūkę nuo kitų. Taip pat būna ir su vaikais bei jaunuoliais. Kiekvienas mokytojas savo klasėse yra su tokiais susitikęs (V. J. Černius).
Ši tema yra labai aktuali, nes mokymo įstaigose, kuriose ugdomi įvairių kultūrų ir neįgalieji vaikai, kyla įvairių sunkumų – integracijos, adaptacijos, pripažinimo, pedagogų pasirengimo darbui su tokiais mokiniais ir kitų problemų.
Įvairių kultūrų ugdymas – svarbi tema pedagogams. Jo esmė yra rūpinimasis tradiciškai diskriminuojamų grupių lygybe ir teisingu elgesiu jų atžvilgiu (Richard I. Arends ). Šio ugdymo tikslas – užtikrinti, kad visi moksleiviai būtų mokomi taip, kad nepatirtų sunkumų dėl kultūrinių skirtumų, ir periimtų savo kultūrinį palikimą (Daniel P. Hallahan, James M. Kauffman).
Vaikams turintiems negalių (fizinių, protinių) reikalingas specialusis ugdymas.
Specialusis ugdymas - tai specialiųjų poreikių vaiko mokymas, lavinimas ir vertybinių nuostatų formavimas pripažįstant jo gebėjimus ir galias. Tai ugdymas, kuris sukurtas vaiko poreikiams tenkinti ir padėti jam išmokti tai, ko mokosi kiti (J. Ambrukaitis).
Tikslas – apžvelgti literatūrą apie įvairių kultūrų ir neįgaliųjų vaikų ugdymą.
Uždaviniai:
1. Aptarti įvairių kultūrų vaikų ugdymą;
2. Aptarti kaip sukurti įvairių kultūrų klases;
3. Aptarti neįgaliųjų vaikų ugdymą;
4. Aptarti bendruomeninius santykius heterogeninėje klasėje;
5. Apžvelgti kokia yra pedagogų savijauta heterogeninėje bendruomenėje.
Metodas – mokslinės literatūros analizė.
Įvairių kultūrų vaikų ugdymo esmė yra rūpinimasis tradiciškai diskriminuojamų grupių lygybe ir teisingu elgesiu jų atžvilgiu. Dabar įvairių kultūrų sąveikos ugdymas, iš pradžių apsiribojęs tik rasinių mažumų grupėmis, analizuoja ne tik rasinius ir tautinius skirtumus, bet ir tas skirtybes, kurių pagrindas – kalba, lytis, klasė (socialinė) bei išskirtinumas.
Daugelis tų pačių veiksnių, skatinusių judėjimą už pilietines teises ir visą pasaulį apėmęs didesnės lygybės ir laisvės sąjūdis, tapo postūmiu atsirasti įvairių kultūrų ugdymo sampratai. Po Antrojo pasaulinio karo klasė tapo ta vieta, kurioje susiformavo samprata, kokias skriaudas patyrė mažumų grupės. Kilo noras tas neteisybes atitaisyti bei atgijo pasididžiavimas rasiniu ir tautiniu paveldu. Tai skatino susirūpinti įvairių kultūrų mokymu (Richard I. Arends).
Ši problema, mūsų mokyklose dabar aktuali, nes įvairių kultūrų mokiniams kyla įvairių sunkumų. Kartais jie išskiriami iš kitų, kitaip į juos žiūrima, nevienodai su jais elgiamasi, kartais nesuteikiamos vienodos galimybės. Nors gyvename laikais, kai mūsų visuomenė daug tolerantiškesnė, nei buvo anksčiau, visdėlto pasitaiko diskriminacijos, atstūmimo atvejų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis23.49 KB
AutoriusJovita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Tamašauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivairiu kulturu ir neigaliuju vaiku ugdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Tamašauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą