Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Specialioji pedagogika (3)

Specialioji pedagogika (3)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Didaktika. Mokymo procesas. Mokymo funkcijos. Mokymo turinys. Mokymosi sunkumų priežastys. Mokymosi negalės. Bihevioristinis ir konstruktyviais požiūris į ugdymą. Mokymo etapai. Mokymo principų taikymo taisyklės. Individualizuoto ugdymo programų rengimo principai. Svarbiausi aspektai, į kuriuos turi atsižvelgti bendrojo lavinimo mokykla, organizuodama SUP mokinių ugdymą. Užsienio kalbos. Vadovėlis (samprata). Kokybės kriterijai, pritaikymo požymiai. Mokymosi pasiekimai. Mokymo metodų klasifikacija. Reikalavimai mokymo metodams. Alternatyvieji mokymo metodai. Kokie alternatyvieji metodai taikomi specifinių mokymosi negalių turintiems vaikams? Aktyvaus mokymosi metodai. Pamoka. Mokinių, turinčių SUP poreikių 4 mokymosi formos.

Ištrauka

Didaktika – (mokymo teorija mokymo ir mokymosi mokslas.) nagrinėja tikslus, turinį, jo sudarymo principus, mokymo metodus ir būdus, programas, vadovėlius, mokymo priemone bei psichologinius ir pedagoginius šio dalyko mokymosi dėsningumus. Didaktika nagrinėja 2 mokymo problemas: ko mokyti ir kaip mokyti. Specialioji didaktika – tiria sutrikusios raidos asmenų mokymosi ypatumus. Mokslas apie mokinių spec. poreikių tenkinimą.
Mokymas – vadovavimas mokymuisi, t.y. tikslingas, nuoseklus ir aktualus mokytojo ir mokinių veikimas, stimuliuojantis ir organizuojantis mokinių pažintinę ir praktinę veiklą" (L.Jovaiša, 1993, p.124).
Mokymasis – tikslinga veikla įsisavinant žmonijos sukauptos patirties pagrindus, įvaldant teorinės ir praktinės veiklos mokėjimus bei įgūdžius. (L.Jovaiša, 1993,
Mokymo procesas - ilgalaikė mokytojų ir mokinių sąveika, turinti tikslą parengti pastaruosius tolesniam mokymuisi ir praktinei veiklai. Mokymasis - tikslinga mokinio sąveika su mokymosi šaltiniais įsisavinant mokslo, technikos, meno, darbo žinias, išmokstant intelektinius ir praktinius veiksmus, plėtojant savo fizines ir dvasines jėgas (Jovaiša, 1997).
Mokymasis - tai procesas, kurio metu žmonės įgyja žinių, supratimą, įgūdžius ir vertybes bei taiko visa tai kas išmokta problemoms spręsti. Mokymosi procesas apima tiek individo emocijas, tiek intelektines pastangas bei padeda kontroliuoti arba prisitaikyti prie aplinkos.
Daugeliui mokymasis - veiklos būdų įsisąmoninimas ir įtvirtinimas. Jo rezultatas - žinios mokėjimai, įgūdžiai. Mokymosi sąvoka yra plati, pats mokymasis yra suvokiamas nevienodai: "mokymasis tai mąstymo, veikimo ir išvados darymo procesas" (Peter Jarvis, 2001, p.65). Mokslininkas Peter Jarvis taip apibrėžia mokymąsi: "mokymasis yra sąmoningos patirties rezultatas". Pats mokymasis yra nuolatinis procesas, trunkantis žmogui įsigijus ir atitinkamą išsilavinimą. "Kažką išmokę žmonės tampa labiau patyrę ir dėl to pasikeičia, taigi pats mokymasis yra vienas iš socialinių procesų, padedančių sukurti sąlygas tolesniam mokymuisi.
Mokymo funkcijos:
auginimas (globojimas). švietimas, mokymas, formavimas, auklėjimas, lavinimas, veikdinimas, prusinimas. Mokymo (didaktikos)– principais vadiname pačius bendriausius nurodymus pedagogams: kaip
• organizuoti ugdymo veiklą, mokymo metodus, mokymo turinį, remtis mokymo/si dėsniais ir dėsningumais
• vertinti žmogų,
• ugdyti asmenybę.
Visi šie principai reglamentuoja mokymo turinį,formas, metodus. pagal V. Jakavičių ir A. Jušką siūlome tokius didaktikos principus:
1.moksliškumo,
2.sistemingumo ir nuoseklumo
3. teorijos ir praktikos ryšys,
4. sąmoningumo ir aktyvumo,
5. vaizdumo,
6. prieinamumo,
7. žinių tvirtumo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos konspektas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasKonspektai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis39.02 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStankevičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialioji pedagogika (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Stankevičienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą