Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Vaikų agresyvaus ir žiauraus elgesio raiška

Vaikų agresyvaus ir žiauraus elgesio raiška

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Agresyvaus elgesio samprata. Agresyvaus elgesio teorijos. Vaikų agresyvaus elgesio formos ir rūšys. Žiauraus elgesio samprata. Žiauraus elgesio su vaiku formos. Išvados.

Ištrauka

Šiandien vaikų agresyvus elgesys – aktuali visuomenės problema. Vis didėjanti prievarta ir žiaurumas bendruomenėse daro poveikį ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei pedagogams.
Kasdienėje kalboje vartojamo žodžio "agresija" prasmė iš esmės sutampa su jo, kaip psichologijos termino, reikšme. Agresyviu laikomas toks elgesys, kurio padariniai kitą asmenį sužeidžia, sužaloja fiziškai ar dvasiškai. Labai liūdna, jog šiuolaikiniame gyvenime tokio elgesio apraiškų tikrai netrūksta. Ypač tada, kai kito žmogaus agresyvumas paliečia mus, pradedame svarstyti: kodėl TAI egzistuoja ir kaip su TUO kovoti? Žmonija nuo seno siekia jei ne pašalinti tokio elgesio plitimą, tai bent jau jį sumažinti. Juk jis neša nesuskaičiuojamų nelaimių, skausmo, netekčių, pradedant smurtu šeimoje ir baigiant pasauliniais karais. Deja, pastangos pažaboti tokį elgesį kol kas nėra sėkmingos
Temos objektas – agresyvių ir žiaurių vaikų elgesio raiška
Temos tikslas – išsiaiškinti vaikų agresyvaus ir žiauriaus elgesio raiškas
Uždaviniai:
1. sužinoti vaikų agresyvaus elgesio formas ir rūšis;
2. atskleisti vaikų žiauraus elgesio formas ir rūšis;
Metodai – mokslinės literatūros analizė.

Agresyvus elgesys (pranc. agressif – "aukštinantis save, karingas", lot. agredior – "puolu") – veiksmai, kurių tikslas – sukeltimoralinį arba fizinį poveikį kitam asmeniui (I. Leliūgienė, 2003).
Agresija apibrėžiama kaip bet koks priešiškas elgesys, kuriam būdingas įžulus pranašumo rodymas arba net jėgos vartojimas prieš kitą žmogų ar žmonių grupę. Tokio elgesio tikslas – sukelti diskomfortą, skausmą, pakenkti kitam žmogui psichologiškai ar fiziškai, sunaikinti ar sugadinti kito žmogaus nuosavybę (G. Valickas, 1997).
Agresija – žmogaus reakcija į tam tikrą ar tariamą grėsmę. Tai normalus reiškinys, nes padeda vaikams įgyti patirties, nustatant galimybių ribas (K. Hurrelman, G. Unverzagt, 2001).
Agresija – tai ir menkavertiškumo komplekso raiška, įgyvendinama jau vaikystės fantazijose. Agresija kaip priklausomybė – ilgalaikis, nuolat pasikartojantis elgesys, suteikiantis pasitenkinimą. Agresyviai besielgiantis asmuo dažnai neigia tokį elgesį arba sumenkina jo pasekmes. Šį elgesį sunku kontroliuoti, sumažinti (L. Bartusevičienė, D. Skemundrienė, 2007).
Dažniausiai agresyviu vadinamas toks elgesys, kuriuo vykdomas fizinis ar žodinis smurtas kito asmens atžvilgiu. Psichologai agresyvumą aiškina įvairiai. Vienų manumu, agresija yra veiksmai, kuriuos sukelia priešiškumas asmeniui, į kurį ji nukreipiama. Kiti bando skirti agresiją, sukeliamą priešiškumo asmens atžvilgiu (A. Steponėnienė, 1998) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.09 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Valaitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku agresyvaus ir ziauraus elgesio raiska [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Valaitienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą