Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Agresyvumas vaikystėje

Agresyvumas vaikystėje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Agresijos samprata bei pasireiškimo formos. Agresyvumo teorijos. Agresijos kitimas vaiko raidos procese. Agresija ir lytis. Agresyvaus elgesio priežastys. Išvados.

Ištrauka

Vieną ankstų rugpjūčio rytą šį pasaulį išvydo mažas žmogus. Jį tada netgi negalima buvo pavadinti žmogumi, tai greičiausiai mažas mažytis žmogutis, kuris tada buvo silpnas ir bejėgis.
Kas nors gal ir nusišypsos: " Kas čia per stebuklas. Juk kiekvieną dieną į šį pasaulį ateiną šimtai tūkstančiai žmonių, tokių pat bejėgių ir silpnų.
Bet man tai svarbu, nes tas mažas bejėgis žmogutis, išvydęs šį margą pasaulį, buvau aš. Tada aš dar nieko nežinojau. Nežinojau, koks didelis ir negailestingas šis pasaulis, nežinojau, kad jis gali būti šviesus ir mielas, pilkas ir niūrus, nežinojau, kas yra džiaugsmas, ilgesys, skausmas, laimė, meilė, neapykanta. Buvau vaiku, kaip ir kiekvienas iš mūsų – augom, kvailiojom, bandėm pažint pasaulį, žaidėm , pykomės. Prisimenu, kaip mano tėtis ką nors man iškrėtus šypsodamasis sakydavo: "Ką padarysi, vaikai - mūsų gyvenimo gėlės". Gaila, bet jis taip niekuomet ir nenurodė tų gėlių rūšies. Todėl man buvo neaišku, kuo aš pati buvau ir dabar yra įdomu kuo gyvena vaikai, tokie maži ir trapūs, kaip ir aš kadaise, kokios jų problemos, kaip galima jiems pagelbėt, kaip juos auklėt ir suprast.
Prieš keletą metų labiau susidomėjau vaikais, jų problemomis. Dalyvavau vaikų raidos centro veikloje. Ir toliau norėčiau savo veiklą socialiniame darbe sieti su vaikais, pagalba jiems. Tad šiame darbe taip pat sustosiu ties vaikais, agresyviais vaikais. Kas sąlygoja jų agresyvumą ir koks jis gali būti, ar jis visada turi kelti nerimą tėvams ir aplinkiniams. Trumpai panagrinėsiu vaikų agresyvaus elgesio raidos ypatumus, šeimos, bendraamžių bei kitų faktorių įtaką vaiko agresyvumo kitimui.
Agresija įvairiose teorijose apibrėžiama gana prieštaringai. Dažniausiai agresija vadinamas toks elgesys, kuriuo vykdomas fizinis arba žodinis smurtas kito asmens atžvilgiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-21
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis26.57 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresyvumas vaikysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą