Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Gimstama ar tampama agresyviais

Gimstama ar tampama agresyviais

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Agresijos reikšmė. Agresijos kilmę aiškinančios teorijos. Frustracijos - agresijos teorija. Perkelta agresija. Išvados.

Ištrauka

Dažniausiai agresija vadinamas toks elgesys, kuriuo vykdomas fizinis arba žodinis smurtas kito asmens atžvilgiu. Kai kurių psichologų nuomone, agresija yra veiksmai, kuriuos sukelia priešiškumas to asmens, į kurį nukreipiama agresija, atžvilgiu. Kiti psichologai teigia, kad reikia skirti agresiją, sukeliamą priešiškumo, ir agresiją be priešiškumo asmens atžvilgiu.
Šiandien vaikų agresyvus elgesys – aktuali visuomenės problema. Vis didėjanti prievarta ir žiaurumas bendruomenėse daro poveikį ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei pedagogams.


Nuolat besikeičiančiame pasaulyje nepaliaujamai gausėja informacijos, keičiasi požiūriai, atsiranda naujų interpretacijų. Vaikų agresyvumo tema diskutuojama jau ne vieną dešimtmetį, tačiau dar nėra bendro susitarimo dėl agresijos sąvokos apibrėžimo. Įvairių sričių atstovai, nagrinėdami vaikų agresiją, šį fenomeną interpretuoja savais konspektais.
,,Psichologijos žodyne" agresija apibūdinama kaip ,,priešiškas elgesys, kuriam būdingas įžūlus pranašumo demonstravimas ar net jėgos naudojimas kito žmogaus, žmonių grupės atžvilgiu. Tokio elgesio tikslas-pakenkti kitam žmogui psichologiškai ar fiziškai. Agresija kyla kaip reakcija į konfliktą, frustracija. Gali reikštis nepalankumu, nedraugiškumu, priešišku nusistatymu, įžeidinėjimu ( žodinė agresija) ir fiziniu smurtu (fizinė agresija).
Agresija-tai ,, tyčinis priešiškas elgesys, norint nuskriausti, pažeminti kitus žmones(kartais save patį) bei pademonstruoti savo pranašumą.
J. Pikūnas aiškina agresiją kaip bet kokią elgesio formą, nukreiptą į tikslą sužeisti ar pakenkti kitai gyvai būtybei, kuri stengėsi išvengti tokio elgesio, o P. H. Mussen agresiją apibūdina taip: ,,Agresija- elgesys, kuris žeidžia ir žaloja kita žmogų ar daiktą. Jo pasireiškimo formos yra : fizinis užpuolimas(sudavimas, įkandimas), verbalinis užpuolimas (riksmas, įžeidimas, apgaudinėjimas), kito asmens teisių pažeidimas (atėmimas, panaudojant jėgą)
,,Sociologijos žodyne" agresija (lot. agressio ) yra apibrėžiama kaip žmogaus reakcija į tikrą ir tariamą grėsmę, kilus konfliktui, ji gali pasireikšti net kito asmens puolimu, panaudojant fizinę jėga.
Daugelyje apibrėžimų agresija apibūdinama kaip ,, žalojantys veiksmai, žala kuri gali būti ir fizinė ir psichologine. Svarbu ir ketinimai, t.y. ar žala daroma tyčia".
Pastarųjų metų psichologų ir edukologų darbuose agresija aiškinama įvairiai. Dažniausiai agresija vadinamas toks elgesys, kuriuo vykdomas fizinis arba fizinis arba žodinis smurtas kito asmens atžvilgiu. Be jokios abejonės agresija yra veiksmai kuriuos sukelia priešiškumas to asmens, į kurį nukreipiama agresija, atžvilgiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-06
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis13.48 KB
Autoriusdainius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gimstama ar tampama agresyviais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą