Išplėstinė paieška
 
 
 

Agresyvus vaikų elgesys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - išanalizuoti vaikų agresyvų elgesį. Agresyvaus elgesio samprata. Agresijos kilmę aiškinančios teorijos. Instinktų agresijos teorijos. Frustracijos-agresijos teorija. Socialinio mokymosi agresijos teorija. Socialinės kognityvinės agresijos teorijos. Vaikų agresyvaus elgesio raiška: formos ir rūšys. Agresyvaus elgesio charakteristika. Vaikų agresyvų elgesį skatinantys veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame gyvenime vaikų agresyvus elgesys – aktuali visuomenės problema. Vis didėjanti prievarta ir žiaurumas bendruomenėse daro poveikį ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei pedagogams. "Labiausiai pasaulyje vieni kitus skriaudžia Lietuvos vaikai", - tokia išvada daroma JAV leidžiamo dienraščio "The Washington Post" paskelbtoje informacijoje apie tai, kurių šalių vaikai yra agresyviausi peštukai mokyklose. Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos atlikto tyrimo (vaikų agresyvaus elgesio) rezultatus, Lietuva yra pirmoje vietoje pasaulyje. Tokie duomenys verčia susimąstyti, nes išvada rodo, koks mūsų vaikų agresyvaus elgesio laipsnis pasaulio bei Lietuvos kontekste. Tai reiškia, kad vaikai nesijaučia saugūs savo artimiausioje aplinkoje, kuri daro didžiausią įtaką jų asmenybės brandai.
A.Juodraštis, tyrinėjęs vaikų agresyvumo raišką mokykloje, nustatė, jog trys ketvirtadaliai vaikų dažnai arba nuolat pyktasi su vienu, o kas penktas vaikas nesutaria su dviem, trim ir daugiau bendraklasių. Todėl būtina koreguoti agresyvų vaikų elgesį, nes dažnai tie vaikai, kurie nesulaukia pagalbos, vėliau įsitraukia į nusikaltimus.
Šiandien tiek mokyklos bendruomenei, tiek visuomenei nekyla abejonių, jog būtina valdyti vaikų socialinę aplinką, siekiant kuo labiau užtikrinti saugumo poreikį, laiku pastebėti ir sustabdyti neigiamų reiškinių plitimą ugdymo institucijose. Kaip rodo pasaulinė praktika, agresiją mokykloje galima sumažinti, įgyvendinus tam skirtas prevencines programas.
Sudėtinga ekonominė, socialinė, psichologinė atmosfera skatina vaikų agresyvumą šeimoje. Todėl labai svarbu pastebėti vaiko sunkumus šeimoje ir laiku spręsti vaikų socialines ir agresyvaus elgesio problemas. Norint sumažinti agresijos apraiškas, būtina žinoti, kas yra agresija. Suvokus, kas ją skatina, kaip ir kodėl ji plinta, galima imtis prevencinių priemonių prieš agresiją. Nemažiau svarbu žinoti ir suvokti, kokiais būdais galima valdyti, sumažinti agresijos apraiškas. Tačiau tik tinkamai ir tikslingai organizuota bendruomenė gali efektyviai spręsti vaikų agresyvumo problemą.
Darbo objektas - vaikų agresyvus elgesys
Darbo tikslas - išanalizuoti vaikų agresyvų elgesį
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti agresijos sąvoką.
2. Aptarti vaiko agresyvumo raišką, išskiriant vaiko agresijos rūšis ir formas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.01 KB
AutoriusRamune
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojaslekt. E. Vaišnoraitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresyvus vaiku elgesys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Utenos kolegija / 4 Klasė/kursas
  • lekt. E. Vaišnoraitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą