Išplėstinė paieška
 
 
 

Agresija (7)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Agresija. Eksperimentai. Agresijos biologija. Genetinė įtaka. Nervinių procesų įtaka. Biocheminė įtaka. Agresijos psichologija. Nemalonūs įvykiai. Mokymasis išreikšti ir slopinti agresiją. Televizijos žiūrėjimas ir agresija. Seksualinė agresija ir žiniasklaida. Agresija kaip išmoktas veiksmas. Kognityvinė įtaka. Visuomenės poveikis. Psichoanalitinės teorijos. Agresija kaip mirties instinktas. Agresijos psichodinamika.

Ištrauka

Psichologijoje agresija apibrėžiama tiksliau negu kasdieninėje kalboje. Ryžtingas, atkaklus dantistas, priverčiantis dejuoti iš skausmo, nėra agresyvus. Tačiau asmuo, kuris jus užpuola, arba primuša yra agresyvus. Agresyvieji yra įžūlūs, karingai nusiteikę, savų tikslų siekia kitų sąskaita, neatsižvelgdami į pasekmes. Negatyvią nuomonę išsako nemaloniu, kaprizingu tonu. Agresyvus bendravimas tai - kaltinimai, žeminančios pastabos, įžeidinėjimai ar gėdinimai kitų žmonių akivaizdoje, trypimas kojomis, durų trankymas, keiksnojimas, daiktų mėtymas, verkimas.
Agresija yra bet koks fizinis ar žodinis elgesys siekiant pakenkti arba sunaikinti, kilęs dėl priešiškumo arba kaip iš anksto numatyta priemonė tikslui pasiekti. Manoma, kad elgesys – tai prigimties ir patirties sąveikos rezultatas. Šiandieniniame gyvenime mes gana dažnai mes susiduriame su agresyviai nusiteikusiais žmonėmis. Tai ypač ryškiai pasireiškia jaunimo tarpe. Yra labai daug šitą nulemiančių veiksnių.
Žmogaus agresyvumas priklauso tai bendravimo klasei, kuri gali būti suprasta tik išnagrinėjus daug mokslinių disciplinų - natūralių ir socialinių. Taip remiantis visa eile natūralinių mokslų - biologija, biochemija, genetika ir t.t., buvo padarytos išvados leidžiančios pradėti agresyvumo gilesnį tyrimą. Čia nemažai reikšmės turi ir socialiniai mokslai, nes agresyvumo įsivaizduoti kur nors kitur nei pačioje visuomenėje, paprasčiausiai neįmanoma, kaip ir negalima paaiškinti pačios visuomenės, nežinant agresyvaus elgesio ypatumų ir jį sukeliančių veiksnių. Tyrimai patvirtina šį teiginį.
Garsus psichologijos tyrinėtojas D.Zilmanas mano, kad bet kokioje civilizuotoje visuomenėje neįmanoma dirbtinai sukurti tokių sąlygų, kurios priverstų žmones pulti vienas ant kito, ar netgi užmušinėti tos pačios rūšies individus. Nepateisinami, anot jo, ir eksperimentiniai tokių aplinkybių sukūrimai, kurie galėtų iššaukti prievartą, karus ir t.t. Bet čia ir kyla klausimas: kokių metodų pagalba ir kokiomis priemonėmis būtų galima išsiaiškinti agresijos pasireiškimą.
Plačiausiai naudojamu metodu yra stebima ir eksperimentuojama. Pats pagrindinis darbas - išvadų pateikimas apie rezultatus, gautus stebėjimo metu ir laboratorijose.
Vieni mokslininkai pripažįsta laboratorinius bandymus, kaip didelę paramą sprendžiant šį klausimą, kiti mano, kad jų rezultatų nereikia taikyti realiame gyvenime, o eksperimente reikia tik patikrinti tas ar kitas teorijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis25.38 KB
AutoriusKarolis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKazlauskas
Švietimo institucijaISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 13 puslapių 
  • ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kazlauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą