Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Socialinės psichologijos objektas. Agresija

Socialinės psichologijos objektas. Agresija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Socialinės psichologijos objekto sampratos. Kas yra agresija? Agresyvaus elgesio teorijos. Instinktų agresijos teorijos. S. Freudo agresijos teorija. K. Lorenzo agresijos teorija. Instinktų agresijos teorijų kritika. Išvados.

Ištrauka

Žmogus – socialinis gyvūnas. Be kitų palaikymo ir paramos ne kažin ką tenuveiktų.
Socialinė psichologija yra ne tik teoriniai samprotavimai. Tai mokslas apie žmogų ir jo elgesį, plačiai taikomas įvairiausiose srityse – nuo bendravimo treniruotės, grupių iki rinkotyros, reklamos. Taigi, socialinė psichologija – tai sistemingas visuomeninio žmogaus elgesio tyrinėjimas. Pažodžiui versdami pateiktą tarptautinį pavadinimą į lietuvių kalbą, gautume "visuomeninis sielamokslis". Socialinė psichologija kaip mokslas remiasi objektyviais kriterijais ir visuotinai pripažintais dėsniais, jos teiginiai grindžiami stebėjimais ir eksperimentais
Šiuolaikinė socialinė psichologija pirmiausia tyrinėja įvairių žmonių grupių psichinius reiškinius. Realiai egzistuoja įvairiausi žmonių grupėms būdingi reiškiniai: optimistinės ir pesimistinės nuotaikos, karingas pakilimas ir paniška baimė, vienodi meno kūrinių vertinimai, tipiškos aprangos mados, gėrio ir blogio nuostatos, sporto aistruolių entuziazmas ir agresyvumas ir daugybė kitų. Socialinė psichologija aprašo ir klasifikuoja įvairiausių grupių reiškinius, tyrinėja jų atsiradimo priežastis, pasikeitimo sąlygas, nustato, kas tuose reiškiniuose yra stabilu ir kas kintama, prognozuoja galimas pasikeitimų kryptis, ieško būdų, kaip grupių psichinius reiškinius racionaliai reguliuoti, ir kt.
Šiam socialinės psichologijos darbui pasirinkta paanalizuoti kas yra socialinės psichologijos objektas ir apibrėžti pagal skirtingų socialinių psichologų samprotavimus, bei panagrinėti kas yra agresija, o konkrečiai – instinktų agresijos teorijas; kaip jos pritaikomos atliekant eksperimentinius tyrimus ir kaip kritikuojamos instinktų agresijos(S. Freudo bei K. Lorenzo) teorijos.
Darbo tikslas: apibrėžti socialinės psichologijos objektą ir panagrinėti instinktų agresijos teorijas pagal S. Freudą bei K. Lorenzą.
Darbo objektas: socialinė psichologija.
Darbo uždaviniai:
Apibrėžti kas yra socialinės psichologijos objektas pagal žinomiausių socialinių psichologų samprotavimus;
Apibūdinti labai populiarią elgesio formą – agresiją;
Panagrinėti seniausias, bet labiausiai ginčytinas agresijos teorijas – instinktų agresijos teorijas.
Darbas suskirstytas į dvi dalis. Pirmojoje iš jų apibūdinamas socialinės psichologijos objektas. Antrojoje dalyje nagrinėjamos instinktų agresijos teorijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-09
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.75 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasP. Žakaitis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines psichologijos objektas. Agresija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • P. Žakaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą