Išplėstinė paieška
 
 
 

Agresija (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Agresijos šaknys. Visuomenės poveikis. Ar agresija gyvūnijoje – nuolatinis gamtos procesas? Agresija – įgimtas instinktas. Agresija ir sąžinė. Konstruktyvumas - destruktyvumas. Išvados.

Ištrauka

Šiandien smurtas Lietuvoje plinta lyg virusas. Tėvai žaloja savo vaikus, paaugliai žiauriai peiliais sprendžia menkiausius konfliktus, vienas už kitą šiurpesni kriminaliniai įvykiai šalies kaimuose ir miestuose užpildė pirmuosius dienraščių puslapius. Kaip suvaldyti smurto bangą? Apie tai televizijos laidose diskutuoja politikai, ministrai, vaikų teisių apsaugos tarnybų specialistai. Kur slypi šiandieninės agresijos protrūkio šaknys?
Vieni teigia, jog smurto kulto plitimui didelės įtakos turi televizija, jog ekrane rodomas blogis glaudžiai susijęs su didėjančiu pačios visuomenės žiaurumu. Kiti tvirtina, jog tai susiję su augančiu alkoholizmu, narkomanija, nedarbu ir kitais negatyviais socialiniais reiškiniais.
Todėl šio darbo tikslas ir yra pabandyti paieškoti agresijos šaknų individo formavimosi metu, kas sąlygoja agresijos protrūkius ir kokie veiksniai turi lemiamą vaidmenį. Uždaviniai, keliami šiam darbui, būtų išsiaiškinti: kas tai yra agresija? Kur slypi jos šaknys? Ar įmanoma ją kontroliuoti? Darbe naudojama literatūra yra Lietuvos teismo psichiatrijos asociacijos parašyta knyga: "Agresija ir smurtas – psichinė norma ir patologija" ir J.Almonaitienės, D.Antinienės, N. Ausmanienės, "Bendravimo psichologija".
Pastaruoju metu visą pasaulį sukrėtė terorizmo protrūkis. Kodėl tampame vis agresyvesni, kur slypi neigiami jausmai kitam asmeniui? Ką privalo padaryti valdžia, visuomenė ir kitos institucijos, kad būtų užkirstas kelias smurtui? Politikai taip pat sprendžia šią problemą ir vis energingiau prieš smurto ir prievartos demonstravimą žiniasklaidoje pasisako Krikščionių demokratų atstovai, Seimui pasiūlę priimti įstatymą, draudžiantį smurto ir pornografijos rodymą per televiziją. Tačiau ar bus visa tai veiksminga, kadangi dauguma asocialių šeimų neturi televizoriaus, o būtent šiose šeimose dažniausi agresijos, smurto ir prievartos atvejai.
Prieš du šimtus metų pedagogas Christianas Gotthilfas Salzmanas pamėgino teoriškai paaiškinti agresijos sąvoką. Jis pateikė kiek ironišką agresyvaus elgesio susiformavimo pavyzdį, kuriame, manau, ne vienas atpažinsime kažką matyta ar girdėta mūsų šeimų pedagoginėje praktikoje: "Pargriuvęs ar susimušęs mažasis Gustavas imdavo taip klykti, kad sukeldavo visus namus. Išsigandę tėvai šokdavo raminti, klausinėdavo, ko jis pargriuvo, į ką susitrenkė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.16 KB
AutoriusKestas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus statybininkų rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-04-09 IP: 213.190.46.52
    ddd sako

    visai nieko darbeliukas, radau, ko man reikejo.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus statybininkų rengimo centras / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą