Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimo samprata

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo sąvokos apibūdinimas. Bendravimo rūšys. Poreikiai, kuriuos patenkiname bendraudami. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas iš mūsų siekiame bendravimo su kitais žmonėmis. Juk net ir ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio. Todėl iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, teigiamų emocijų šaltinis. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulėti patys, mokyti kitus ir tuo pačių mokytis patys, padėti kitiems ir ieškoti pagalbos be paramos sau. Tada bendravimą mes galime suvokti kaip vieną pagrindinių žmogaus vertybių.
Kadangi nebendraujant būtų neįmanomas joks grupinis veikimas, tai bendravimas yra būtina žmogaus kaip socialinės būtybės atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga. Juk kiekvieno darbo sėkmė priklauso ne tik nuo vieno, bet tuo pačiu ir nuo grupės narių tarpusavio bendravimo.
Tačiau mūsų bendravimas kupinas staigmenų, prieštaravimų, smagių minučių ir konfliktų. Tad kiekviena bendravimo valanda, minutė ar sekundė atneša mūsų gyvenimui naujumo. Bendravimas mus vienija. Visa tai skatina psichologus tirti bendravimo dėsningumus, ir vis daugiau žmonių – jais domėtis.
Šio mano darbo tikslas yra pateikti bendravimo sampratą.
Kad kuo tiksliau atlikčiau mano darbui iškeltas užduotis, stengiausi laikytis sudaryto darbo plano ir kuo išsamiau atskleisti darbo temai aktualius klausimus.
Nors bendravimas atsirado kartu su žmonija, tačiau šio meno dar nesame gerai įvaldę. Trumpai ir paprastai bendravimą galime apibrėžti kaip kiekvienam iš mūsų kasdieninę ir įprastą veiklą. Tačiau pati bendravimo sąvoka ganėtinai plati. Ji suprantam gana skirtingai, todėl literatūroje galime aptikti įvairių bendravimo apibrėžimų. Juk pasaulyje yra daugybė gyvų būtybių, susijusių sudėtingais, daugialypiais ir nuolat kintančiais bendravimo saitais.
Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę.
Bendravimas – tai dviejų, ar daugiau, žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu yra perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai.
Tad apibendrintai bendravimą galime suprasti kaip prasmingą tarpusavio sąveiką tarp dviejų ar daugiau žmonių. Juk tik bendravimas padeda giliau pažinti save, suprasti kitus ir kas mes esame iš tikrųjų tarp visų kitų. Mes mokame bendrauti ar ne, esame malonūs ar ne, visus atsakymus gauname bendraudami.
Taigi pats bendravimo procesas yra skirtingas ir tuo pačiu sudėtingas. Bendravimo procesas užsimezga tuomet, kai siuntėjas jaučia, kad asmuo, grupė ar organizacija pasiruošusi bendrauti su gavėju. Siunčiamas pranešimas privalo būti užkoduotas, kad gavėjas žinią atpažintų. Pranešimas gali būti perduodamas verbaliniu (žodiniu) ir neverbaliniu (nežodiniu) būdu. Pranešimai gali būti perduodami asmeniškai, raštiškai, memorandumu, per televiziją ir kitais būdais. Informacija gaunama per šiuos pojūčius: klausos, regėjimo, lytėjimo, uoslės, skonio. Gavėjas privalo iššifruoti gautą pranešimą. Bendraujant veikia grįžtamasis ryšys. Šis ryšys užtikrina efektyvų bendravimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.47 KB
AutoriusGyte
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą