Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo technikos samprata ir reikšmė

Bendravimo technikos samprata ir reikšmė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Bendravimo pedagogikos samprata. Svarbiausios bendravimo pedagogikos problemos. Bendravimo technikos samprata. Bendravimo technikos reikšmė. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Šiandieną taip greitai besikeičiančiame pasaulyje vis mažiau vietos lieka žmogiškosioms vertybėms. Žmonių bendravimas tampa kompiuterizuotas, todėl kalbėdamiesi nematome pašnekovo veido, akių, o jausmus – džiaugsmą, pasisekimą ar nusivylimą – išreiškiame kompiuterio mygtukų spustelėjimu. Tačiau kad ir kokios visagalės technologijos valdytų pasaulį, jos niekada nepakeis tiesioginio žmonių ryšio ir kontakto.
Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Bendraudami mes keičiamės informacija, veikiame vieni kitų elgseną, pažįstame vieni kitų išorines ir vidines savybes. Sėkmingas bendravimas žmogui yra viena svarbiausių vertybių. Bendravimo nesėkmės sukelia vidinius konfliktus, susvetimėjimą, mažina darbingumą, žaloja psichinę ir kartu fizinę sveikatą.
Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir mūsų aplinką. Mes turime būdų perteikti aplinkiniams savo požiūrį į juos, mūsų susidarytą nuomonę, susiformavusius vertinimus. Savo ruožtu iš kitų žmonių galime sužinoti apie tai, kaip mes patys atrodome iš šalies: ką kiti mano apie mus ir aplinkinį pasaulį. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis, padėti kitiems ir ieškoti pagalbos bei paramos sau .
Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, t.y. tai, ką žmonės laiko svarbiausia ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla.
Bendravimas tiesiogiai siejasi su jausmais. Bendraudami mes patiriame pačių įvairiausių emocijų: tiek teigiamų, tiek neigiamų. Kadangi bendravimas būna ir džiaugsmingas, ir skausmingas, jis gali tiek suartinti žmones, tiek juos išskirti. Kartais, stengdamiesi išvengti skausmingų nusivylimų, žmonės vengia bendrauti, bando užsiskleisti savyje. Tačiau visiškai nebendrauti negalime, kad ir kaip norėtume.
Bendravimas – labai plati sąvoka. Ji suprantama gana skirtingai, todėl literatūroje pasitaiko labai įvairių bendravimo apibrėžimų. Mano manymu, į klausimą, kas yra bendravimas, galima būtų atsakyti, jog tai – "dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai" . Ši sąveika vyksta tiek kalbantis, tiek ir be žodžių, sąmoningai ir nesąmoningai, būnant dviese ar atsidūrus didelėje žmonių grupėje. Bendravimas mus vienija. Žmoniją galima būtų įsivaizduoti kaip vieną milžinišką tinklą, kurio mazgai yra žmonės, o gijos tarp jų – mūsų tarpusavio santykiai. Pasaulį, kuriame gyvename, sudaro daugybė gyvų būtybių, susijusių sudėtingais, daugialypiais ir nuolat kintančiais bendravimo saitais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.23 KB
Autoriuslinnutia
Viso autoriaus darbų43 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. A. Žarienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo technikos samprata ir reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. A. Žarienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą