Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai

Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Grupių klasifikacijos. Mikro ir makro grupės. Formalios (oficialios) ir neformalios (neoficialios). Grupių raida. Psichologinis darnumas . Psichologinė atmosfera grupėje. Asmenybės ir grupės santykiai. Statusų hierarchija grupėje. Lyderių rūšys. Tarpasmeniniai santykiai.

Ištrauka

Žmonės labiau už kitas būtybes priklauso vieni nuo kitų. Tą priklausymą rodo tiek žmonių istorinės kilmės tyrimai, tiek atskiro žmogaus vystymosi ir gyvenimo dėsnių pažinimas. Dauguma mokslininkų, tyrinėjusių žmonių evoliucijos dėsnius pažymi, kad žmonių kalba, sugebėjimas nustatyti aplinkos dėsningumus, savo elgsenos kontrolė yra jų grupinio bendravimo rezultatai.
Ir šiais laikais, ne tik senovėje, žmogus gimsta toks silpnas, kad negalėtų užaugti be kitų žmonių pagalbos. Augdamas ir bendraudamas su kitais žmonėmis, jis perima jų kalbą, mąstymo metodus, tuos papročius, santykius su aplinka, kurie yra jo šeimoje. Šeima, kaip pati pirmutinė grupė, yra kitų socialinių grupių – klasės, tautos, valstybės, tam tikros darbo grupės ir pagaliau visos visuomenės – struktūrinė dalis. Šeimos, kaip pirmutinės grupės, egzistavimo formą ir turinį sąlygoja vertybės, normos, kultūra, būdingos tai visuomenei, kuriai priklauso. Todėl galima teigti, kad atskiro individo tapsmą per įvairias smulkesnes grupes lemia visuomenė. Atskiro individo visuomeninį sąlygotumą galima pavaizduoti taip: visuomenės struktūra » grupės struktūra » asmenybės struktūra. Žinoma, būtų klaidinga pripažinti tik vienos krypties įtakas. Susiformavusi asmenybė savo ruožtu daro įtakos toms grupėms, kurioms priklauso, besikeisdamos grupės daro įtakos didesnėms grupėms ir visai visuomenei. Vadinasi, ir atskiros asmenybės daro įtaką visuomenei, jos pasikeitimams. Tačiau šis atvirkštinis poveikis yra antrinis, išvestinis, palyginti jį su visuomenės daromais poveikiais individams. Kadangi žmonės visada gyvuoja grupėse, tai tarp atskirų individų ir grupių nuolatos vyksta sudėtinga sąveika.
Socialinėje psichologijoje dar nėra tvirtai nusistovėjusio grupės apibrėžimo. Kasdieninėje kalboje grupe vadiname gana įvairius žmonių, nors tarp tų žmonių nieko bendresnio nebuvo pastebėta, išskyrus jų geografinį artumą. Dabartinis lietuvių kalbos žodynas žodį "grupė" aiškina taip: visuma asmenų, kuriuos jungia bendri interesai, reikalai ir kt. Tai jau arčiau to supratimo, kuris priimtas socialinėje psichologijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis21.06 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmoniu grupes. Asmenybes ir grupes santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą