Išplėstinė paieška
 
 
 

Grupių rūšys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Grupės ir kolektyvo samprata. Grupė ir jos rūšys. Grupių raida. Grupės tikslai ir normos. Grupės struktūra. Grupė ir asmenybė. Grupės lyderiai. Asmenybės savijauta grupėje. Kolektyvinis apsisprendimas ir konformizmas. Psichologinė darna ir konfliktai.

Ištrauka

Terminą "grupė" socialinė psichologija vartoja pažymėti kokiai nors nedidelei bendrijai. Bendrijos arba grupės, pirmiausia skirstomos į sąlygiškai sudarytas ir realiai egzistuojančias, t.y. į sąlygines ir realias.
Sąlyginė grupė yra praktiniais, demografiniais ar kitais tikslais išskirtų pagal vieną ar kelis bendrus bruožus žmonių visuma. Pavyzdžiui, gali būti išskirta grupė žmonių pagal tam tikrą išsilavinimą, arba grupė studentų, reikalingų apgyvendinti bendrabutyje ir pan.
Reali grupė yra realiai egzistuojanti bendrija, kurią jungia tam tikri bendri požymiai ar bendri veiklos ypatumai. Realios grupės skirstomos į laboratorines ir natūralias, kurios savo ruožtu skirstomos į dideles ir mažas. Didelių grupių pavyzdys yra pastovios bendrijos – socialinės klasės, etninės grupės, profesinės, amžiaus grupės. Didelės grupės gali būti ir trumpalaikės, stichiškai susidariusios (pvz., futbolo rungtynių žiūrovai, dainų šventės dalyviai ir pan.).
Mažos grupės – tai žmonių bendrijos, kuriuos sieja bendros veiklos ir tiesioginio bendravimo vienas ar keli požymiai. Šios grupės nariai realiai bendrauja toje pačioje erdvėje ir laike. Mokyklos klasė, studentų grupė, chemikų, fizikų, lituanistų būrelis mokykloje, medžiotojų būrelis įstaigoje, šeima – realiai egzistuojančios grupės, kurių nariai tiesiogiai bendrauja.
Grupių skirstymas į dideles ir mažas kartais labai sąlygiškas, nes grupė – dinamiškas reiškinys. Pagal formavimosi ypatumus, tikslus ir asmeninių santykių struktūrą grupės skirstomos į oficialias ir neoficialias.
Oficialios grupės yra formaliai sudaromos tam tikram tikslui siekti. Tai mokinių klasė, pionierių būrys, studentų akademinė grupė, statybininkų brigada ir pan. Grupės nariai atlieka jiems skirtus vaidmenis. Jų elgesį, teises, pareigas ir tarpusavio santykius reglamentuoja vidaus tvarkos taisyklės, instrukcijos ir kt. Oficialių grupių narius vienija veiklos turinys, taigi tarp jų egzistuoja dalykiški santykiai. Tai teisės ir pareigų, vadovavimo ir pavaldumo, reiklumo ir atsakomybės bei kt. tarpusavio bendravimo santykiai, susiję su tam tikros grupės veiklos aspektais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-13
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.28 KB
Autoriusarunas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupiu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą