Išplėstinė paieška
 
 
 

Individas grupėje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Individas grupėje. Individo vieta grupės struktūroje. Grupės lyderis. Individas kaip darbo grupės aktyvus darbuotojas. Individas efektyvios grupės modelyje. Individo elgesys organizacijoje. Individų bendravimas grupėje. Individas grupės formavimosi fazėse. Išvados.

Ištrauka

Individas ir grupė.Tai du žodžiai, kurios išgirdęs dažnas žmogus net nebesusimasto apie jų prasme, net neapgalvoja, kad individas yra kiekvienas gatvėje, darbe, universitete, troleibuse sutiktas žmogus, o grupės – tai neatsiejam kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis.
Kur atsiranda daugiau nei vienas individas, būtinas dar vienas mūsų gyvenimo reiškinys – bendravimas. Šie dalykai senai rūpi ne tik paprastiems žmonėms, bet ir mokslininkams. Didelį susidomėję individas ir darbo grupė kelia vadybos specialistams, kurie analizuoja grupių įtaką įmonės veiklai.
Remdamasi psichologų ir vadybos specialistų tyrimais ir paskelbta medžiaga bandysiu išnagrinėti temą: INDIVIDAS GRUPĖJE. PROBLEMOS IR SAVĘS REALIZAVIMO GALIMYBĖS.
Individu galima laikyti kiekvieną žmogų, kadangi šis terminas reiškia "savo rūšies atstovą", tai yra žmogų bendriausia biologine prasme. Individą grupėje apibūdinti padeda JOHARI diagrama, kuri parodo, koks žmogus yra grupėje – kiek jis pats atsiskleidžia ir kaip jį mato kiti grupės nariai.
Grupės nariams bendraujant ir dirbant kartu, Johari diagrama keičiasi laiko atžvilgiu, nes individas, jausdamas pasitikėjimą grupe, po kiek laiko atsiskleidžia, o grupės nariai vis daugiau sužino apie kiekvieną grupės narį. Taip iš atskirų individų formuojasi grupė.
Įvairių visuomenės veiklos sričių, tarp jų – ir organizacijos, veiklos efektyvumas daugiausiai priklauso nuo joje funkcionuojančių grupių efektyvumo. Grupė nėra vienalytis reiškinys, nėra paprasta individų suma. Ši sistema funkcionuoja, veikiama daugelio veiksnių, kuriuos išanalizavę bandysime suformuluoti grupės apibrėžimą.
Kadangi grupė sudaryta iš skirtingų žmonių, tai ją galima apibrėžti kaip visumą individų, kurie veikai vienas kitą – tarpasmeninė sąveika. Todėl individai, kol jie neįveikia vienas kito, nėra grupė. Mokslininkai skirtingai vertino šią sąveiką:
H.Bonner (1959), G.Homens (1950) manė, kad grupę sudaro tam tikras skaičius žmonių, kurie veikia vienas kitą; šis tarpusavio sąveikos procesas ir yra ta skirtybė, kuri leidžia grupę atskirti nuo visumos;
R.Stodgill (1959) grupe laikė atvirą tarpusavio sąveikos sistemą, kurios veikla sąlygoja sistemos struktūrą, o sėkminga tarpusavio sąveika sudaro įtaką sistemos identiškumui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-12
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis43.71 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individas grupeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą