Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimo būdai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Bendravimas – žmogaus vertybė. Bendravimo būdai. Neverbalinis bendravimas. Akių kontaktas. Veido išraiška. Gestai. Kūno kalba. Apranga bei išvaizda. Prisilietimai. Garsiniai būdai. Verbalinis (žodinis) bendravimas. Savęs analizė. Išvados.

Ištrauka

Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir mūsų aplinką. Savo ruožtu iš kitų žmonių galime sužinoti apie tai, kaip mes patys atrodome iš šalies: ką kiti mano apie mus ir aplinkinį pasaulį. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis, padėti kitiems ir ieškoti pagalbos bei paramos sau. Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, t. y. tai, ką žmonės laiko svarbiausiu ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla. Bendravimas tiesiogiai siejasi su jausmais. Bendraudami mes patiriame pačių įvairiausių emocijų: tiek teigiamų, tiek neigiamų.
Bendravimas – prasminga tarpusavio sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Ši sąveika vyksta tiek kalbantis, tiek ir be žodžių, sąmoningai ir nesąmoningai, būnant dviese ar atsidūrus didelėje žmonių grupėje. Bendravimas visus žmones vienija. Daugumą bendravimo įgūdžių įgyjame labai anksti, dar kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje. Todėl bendravimo taisyklės yra tapusios mums pažįstamos, savaime suprantamos (dažniausiai žmonės bendrauja pagal tam tikras susiklosčiusias ir visiems priimtinas taisykles). Pavyzdžiui, jei žmogus numoja ranka, tai gali reikšti: "Smulkmena, neverta kreipti dėmesio", "Gaila, nepasisekė".
Todėl pagrindinis tikslas yra išnagrinėti pagrindines bendravimo ypatybes. Apibūdinsiu tiek neverbalinį, tiek verbalinį bendravimą, jų įtaką bendraujant.
Vertybe vadiname tai, kas, žmogaus manymu, jo gyvenime yra svarbiausia. Vieno asmens vertybės gali labai skirtis nuo kito asmens vertybių. Tačiau, egzistuoja ir universalios vertybės: tai, ką vertina visa žmonija arba bent jau absoliuti dauguma žmonių. Viena tokių universalių vertybių laikytinas bendravimas. Tai, ką mes laikome vertybėmis, padeda tenkinti svarbiausius mūsų poreikius. Amerikiečių psichologas A. Maslou sukūrė teoriją, pagal kurią visi žmogaus poreikiai yra išsidėstę tam tikra tvarka, sudaro savitą piramidę.
Nepatenkinus žemesnių poreikių, sunku siekti aukštesniųjų. Pirmiausia žmogus stengiasi patenkinti savo fiziologinius poreikius: miego, kvėpavimo, maitinimosi ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-27
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.47 KB
AutoriusEgidijus
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Gugaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Gugaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą