Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimas (13)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Vertybės - kas tai. Bendravimas. Bendravimo rūšys. Poreikis bendrauti. Tarpasmeninis bendravimas. Pirmasis įspūdis. Bendravimas ir savęs pažinimas. Neverbalinis bendravimas. Verbalinis bendravimas. Efektyvus bendravimas ir mokymasis bendrauti. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas yra žmonių sąveika, kai apsikeičiama mintimis, emocijomis, susipažįstama ir pasiekiama socialinio bendrumo. Jos metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai. Kadangi nebendraujant negalimas joks grupinis veiksmas, tai bendravimas yra būtina žmogaus atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga. Labiausiai bendravimas žmonėms buvo reikalingas dirbant. Čia reikėjo pasikviesti į pagalbą kitus žmones, kooperuotis siekiant bendrų tikslų, koordinuoti savo pastangas, stebėti ir pažinti kitų žmonių ketinimus ir veiksmus. Darbo ir kitų veiklos rūšių padiktuotas koordinacijos ir kooperacijos būtinumas ilgainiui suformavo sudėtingus bendravimo būdus ir įvairias priemones. Pradžioje žmonės, matyt, išmoko vieni kitus suprasti iš mimikos, gestų ir pantomimikos. Palaipsniui susiformavo tobuliausia žmonių bendravimo priemonė- kalba.
Bendravimas labai plati sąvoka. Ji suprantama gana skirtingai. Dažniausiai yra manoma, kad bendravimas, tai – prasminga tarpusavio sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Ši sąveika vyksta tiek kalbantis, tiek ir be žodžių, sąmoningai ir nesąmoningai, būnant dviese ar atsidūrus didelėje žmonių grupėje. Bendravimas mus vienija.
Į bendravimą dažniausiai žiūrime kaip į natūralų mums duotą gebėjimą ir ne visi suprantame, kad bendravimo meno mums reikia nuolat mokytis. Svarbu, kad tos bendravimo pamokos mums būtų teisingos.
Šio darbo tikslas atsakyti į klausimus: Ką vadiname vertybėmis ? Kas yra bendravimas? Kodėl žmonės bendrauja? Kaip bendravimą su aplinkiniais veikia mūsų pačių savivaizdis, gebėjimas save suprasti, kontroliuoti? Kokia pirmojo įspūdžio reikšmė bendraujant? Kaip sugebėti suprasti tuos signalus, kuriuos žmonės siunčia vieni kitiems? Koks vaidmuo bendraujant tenka keitimuisi žodine informacija, o koks kūno kalbai? Kuo mums svarbūs tarpusavio santykiai su aplinkiniais, kaip gerus santykius sukurti ir išlaikyti? Kaip bendrauti neįžeidžiant kitų, nepažeidžiant visiems priimtinų bendravimo taisyklių? Kur slypi bendravimo klaidos ir kodėl jos atsiranda? Kaip išmokti teisingai bendrauti? Ko nereikia daryti bendraujant? Kodėl bendravimas laikomas žmogaus vertybe? Tai klausimai, į kuriuos atsakymų ieškosiu žinomų psichologų: A. Suslavičiaus, A. Jasikevičiaus, R.Želvio ir kitų autorių knygose.
Pagrindinės sąvokos, kurias naudosiu rašydama darbą:
Vertybės- tai sudėtingos nuostatos, kurių turinį sudaro mintys, vaizdiniai ir emocijos apie daiktų ir reiškinių reikšmingumą asmenybėms ir grupėms.
Bendravimas- tai dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai.
Neverbalinis bendravimas- tai bendravimas, vykstantis ne žodžiu ar raštu, bet kūno kalba, t.y. pasireiškia veido išraiška, gestais, judesiais ir akimis.
Verbalinės bendravimo formos yra dvi: kai informacija perduodama žodžiu, kai informacija perduodama raštu.
Socialinė percepcija- bendraujančiųjų tarpusavio suvokimas. Jis leidžia bendraujant numatyti kito elgesį ir planuoti savąjį, padeda siekti norimų tikslų.
Komunikacija- tai keitimasis informacija, naudojant kokią nors ženklų sistemą.
Tarpusavio sąveika- tai bendraujančių poveikis vienas kitam. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.62 KB
Autoriusvaiva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVaišnoraitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas (13) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Vaišnoraitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą