Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Žodinis (verbalinis) bendravimas

Žodinis (verbalinis) bendravimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Verbalinio bendravimo formos. Sakytinis kalbėjimas. Rašytinis kalbėjimas. Žodinio bendravimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas atsirado kartu su žmonija, tačiau šis menas mums vis dar sunkiai įvaldomas. Trumpai ir paprastai bendravimą galime apibrėžti kaip kiekvieno iš mūsų kasdieninę ir įprastą veiklą. Tačiau pasaulyje yra daugybė gyvų būtybių, susijusių sudėtingais, daugialypiais ir nuolat kintančiais bendravimo saitais.
Vis dėlto iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes ne tik perduodame informaciją, tačiau ją ir gauname. Kadangi nebendraujant būtų neįmanomas joks grupinis veikimas, tai bendravimas yra būtina žmogaus kaip socialinės būtybės atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga. Bendravimas mus visus sujungia. Jei žmoniją įsivaizduotumėme kaip vieną milžinišką tinklą, kurio mazgai yra žmonės, tai gijos tarp jų būtų mūsų tarpusavio santykiai.
Taigi mūsų tarpusavio santykiai ir atskleidžia mūsų bendravimo ypatumus.
Bendravimo būdų yra daug ir įvairių. Tačiau minėdami bendravimą kasdieniniame gyvenime, turime galvoje pirmiausia bendravimą žodžiais. Tačiau psichologiniais tyrimais įrodyta, jog žodiniu (verbaliniu) būdu mes perduodame tik 20-40% informacijos, o 60-80 % atitenka nežodinei (neverbalinei) komunikacijai. Tad be žodinės kalbos egzistuoja taip pat ir "kūno kalba", kuriai būdinga gestai, mimika, kūno judesiai.
Tačiau šio darbo tikslu pasirinkau žodinio (verbalinio) bendravimo būdo apibūdinimą.
Naudojausi įvairia literatūra, kurioje radau mano darbo temai aktualios medžiagos.

Žmonės savo psichikos turinį kitiems žmonėms perduoda, pasinaudodami įvairiais materialiais objektais. Tie materialūs objektai, kurie žymi tam tikrą psichikos turinį, yra vadinami ženklais. Visuomenėje plečiantis komunikacijos poreikiams, savaime susiformavo arba buvo dirbtinai sudarytos įvairios ženklų sistemos.
Žmonių bendravimas, remiantis kalbos ženklų sistema, vadinamas kalbėjimu.
Kalbos ženklai yra įvairūs, juos sudaro girdimi, matomi ir kitokie kinesteziniai signalai, kurie suvokiami atitinkamais jutimo organais.
Kalba vartojama ne tik bendravimui su kitais žmonėmis. Kalbama ir pačiam sau. Taigi kalbėjimas gali būti ne tik išorinis, tačiau ir vidinis.
Vidinis kalbėjimas skirtas daugiausia pasiruošti išoriniam kalbėjimui, iš anksto suplanuoti būsimus pasisakymus. Vidinis kalbėjimas, skirtingai nuo išorinio, pasižymi vadinamąja kalbos "kompresija" (lot. compressio – suspaudimas): kalbant sau, greitumo dėlei mažiau vartojama žodžių, prastinamos jų jungimo taisyklės. Vidinis kalbėjimas dažnai nėra aiškiai įsisąmoninamas, iš šalies jį sunku pastebėti, pamatyti, dėl šių priežasčių sunku jį fiksuoti ir ištirti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-30
DalykasSocialinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.44 KB
AutoriusGyte
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zodinis (verbalinis) bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą