Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Bendravimas ir savęs pažinimas (2)

Bendravimas ir savęs pažinimas (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bendravimas. Kodėl žmonės bendrauja? Bendravimo grįžtamasis ryšys. Aš vaizdas. Bendravimas ir savęs pažinimas. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, tai, ką žmonės laiko svarbiausiu ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas.
Bendravimas yra labai svarbi asmenybės dalis. Ji padeda daug ką suprasti, daug ką pažinti, išmokti, sužinoti ir t.t. Tačiau dar vienas bendravimo bruožas ir privalumas yra tas, kad bendraudamas su kitais žmogus gali įsigilinti į save, surasti savyje kažko naujo, svarbaus. Bendravimo pagalba ir kiti mus gali pažinti, surasti mumyse teigiamų, neigiamų, naudingų ir žalingų bruožų. Taigi jeigu žmogus užsisklendęs ir nebendraujantis, jam kur kas sunkiau įsitvirtinti visuomenėje, būti kitų pažintam ir pažinti pačiam save. Mes siunčiame savo idėjas, jausmus aplinkiniams, gauname atgalinį ryšį, suvokiame ir tai, remdamiesi savo patirtimi, interpretuojame ir tai, ką mums praneša kiti. Taigi bendravimas didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių.
Tam, kad bendravimas būtų sėkmingas, mes turime pradėti nuo savęs: pažinti, atskleisti savąjį Aš.

Darbo tikslas:
Paanalizuoti, kaip bendravimas susijęs su savęs pažinimu.
Darbo uždaviniai:
Atskleisti, kas tai yra bendravimas.
Išsiaiškinti bendravimo svarbą.
Paanalizuoti bendravimo svarbą savęs pažinimui.


Bendravimas – tai dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai. Mūsų bendravimas kupinas staigmenų, prieštaravimų, smagių minučių ir konfliktų. Bendravimas atsirado kartu su žmonija, tačiau šio meno dar nesame gerai įvaldę. ("Psichologija studentui", 2004).
Pasak Kasiulio J. (2004), bendravimas – tai žmonių psichologinės tarpusavio sąveikos forma. Bendraudami žmonės buriasi į bendros veiklos mažąsias grupes ir, bendrai veikdami, turi galimybę keistis informacija. Be bendravimo negalima nė įsivaizduoti organizuoto darbo. Bendravimo procesas daugiaplanis ir sudėtingas. Dažniausiai jis analizuojamas kaip žmonių tarpusavio suvokimo ir tarpusavio sąveikos bei informaciniu – komunikaciniu aspektu. Kiekvienas bendravimo aktas prasideda psichologinio kontakto užmezgimu ir baigiasi jo nutraukimu. Bet būtina atkreipti dėmesį į nusiteikimą, pasirengimą bendrauti. Tą parengtį sudaro dėmesio perkėlimas nuo savo vidinio pasaulio ar išorinės veiklos prie laukiančio užsiėmimo ir pašnekovo, tai yra nusiteikti, išsiaiškinti, kam, ką ir kaip sakysime. Šiuo momentu pašnekovas turi tapti svarbiausiu aplinkos komponentu.Ankstesnės mintys ar veikla turi būti nutraukta ar nustumta į antrą planą – prasideda pašnekovo tyrimas, jo vertinimas.
Bendraudami galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ir jaučiame, kokius matome save ir savo aplinką. Mes turime įvairių būdų ir priemonių perteikti aplinkiniamssavo požiūrį į juos, mūsų susidarytą nuomonę, susiformavusius vertinimus. Be to, iš kitų žmonių galime sužinoti, kaip mes patys astrodome kitų akimis. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save. Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, tai, ką žmonės laiko svarbiausiu ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas. Todėl tada, kai sunkiai bendraujame, nesiseka mums patiems arba neturime pakankamų gebėjimų. Tačiau mokytis niekada nevėlu. ("Šidlauskienė K., 2000). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-12
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.42 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas ir saves pazinimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą