Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Savęs vertinimas. Bendravimas

Savęs vertinimas. Bendravimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Savęs vertinimas. Savęs vertinimo veiksniai. Savęs lyginimas su kitais. Savęs vertinimo lygiai. Pasitikėjimas savimi bendravime. Bendravimo įpročių lavinimas. Kaip gi ugdyti bendravimo įpročius? Atvirumas bendraujant. Bendravimas ir informacija. Išvados.

Ištrauka

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Ką tik gimusiam kūdikiui jau reikia ne tik maisto, šilumos, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis, reikiamų emocijų šaltinis. Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai. Bendravimas yra tarsi "darbo įrankis", kuriuo naudodamiesi jie daro poveikį žmonėms, įgyja jų pasitikėjimą. Komandos darbo sėkmė taip pat priklauso nuo jos narių tarpusavio bendravimo.
Bendravimas yra vienas iš svarbiausių psichologijos kategorijų. Žmogus tampa asmenybe tik sąveikaudamas ir bendraudamas su kitais žmonėmis.Visi norime būti savarankiški, tvirtai stovėti ant kojų, nepriklausyti nuo kitų ir nebūti kitiems įsipareigoję.
Bendravimas – tai procesas, kuris prasideda ir užsibaigia mumyse. Mes siunčiame savo idėjas, jausmus aplinkiniams, gauname atgalinį ryšį, suvokiame ir, remdamiesi savo patirtimi, interpretuojame tai, ką mums praneša kiti. Taigi bendravimas didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių.
Tam, kad bendravimas butų sėkmingas, mes turime pradėti nuo savęs: pažinti, atskleisti savąjį Aš. Atsiskleisdami kitiems, mes geriau pažįstame save. Savo mintis, lūkesčius, nuomone, požiūrius, jausmus išgryninti mes galime, apie juos pasakodami kitiems. Kalbėdami apie savo jausmus, norus, mintis, mes juos geriau suvokiame ir kartu pasitiksliname, ką apie mūsų vidinį Aš mano aplinkiniai.
Aš – vaizdą, sudaro žinios apie save ir savosios vertės jausmas (savęs įvertinimas). Savosios vertės suvokimas yra nepaprastai svarbi asmenybės charakteristika. Savosios vertės lygis reguliuoja mūsų elgesį įvairiausiose gyvenimo srityse, stipriai veikia mūsų tarpasmeninius santykius, krizinėse situacijose. Nuo bendro asmenybės požiūrio į save labai priklauso sėkminga jos raida.
Pasitikėjimas savimi, kaip vienas iš savęs vertinimo aspektų, turi itin didelę įtaką mūsų bendravimui ir tarpusavio santykiams. Jis lemia, kaip žmogus sugebės ginti savo poziciją ir paveikti partnerį, neįžeisdamas jo ir nesukeldamas agresijos.
Pasitikėjimas savimi bendravime, arba pasitikintis savimi elgesys – tai sugebėjimas suvokti ir atvirai išsakyti savo norus, poreikius, lūkesčius, jausmus ir mintis, apginti savo interesus ir teises, neįžeidžiant kito žmogaus ir nesukeliant agresijos.
Pasitikėjimas savimi bendravime suteikia mums didesnę pasirinkimo galimybę, leidžia aktyviau dalyvauti savo pačių gyvenime. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.48 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saves vertinimas. Bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą