Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Asmenybės savęs vertinimas (2)

Asmenybės savęs vertinimas (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Asmenybės samprata. Aš - vaizdas. Savęs vertinimas. Asmenybės savybės ir tipologija. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Jausmai yra svarbiausias orientavimosi pasaulyje instrumentas, padedantis mums atskirti, kas yra tikra, teisinga ir autentiška.
Hansas Joachimas Macas

Jausmai yra susiję su fizinio kūno pojūčiais ir mąstymu, kurie padeda juos diferencijuoti. Pasaulis objektyviai veikia žmogų per jo pojūčius, tačiau jie šiuos įspūdžius junta ir išgyvena savitai. Objektyvias mintis žmogus sieja su savo jausmais: vienoms teikia daugiau reikšmės, kitoms mažiau. Todėl vienos mintys jam svarbesnės, nors kitam žmogui jos galbūt ne tokios svarbios arba visai nereikšmingos. Dėl jausmų žmogaus išgyvenimai ir ryšys su pasauliu tampa asmeniški ir individualūs. Todėl asmenybės struktūroje jausmams teisėtai priklauso svarbi vieta.
Galima suprasti, kodėl šiais laikais vengiama jausmų ir bijomasi juos rodyti. Baisu atskleisti save, parodyti kitiems, kad mano asmenybė dar nebrandi. Visada lengviau jausmus paslėpti, užgniaužti, išstumti, negu atskleisti, pripažinti jų svarbą ir sąmoningai juos ugdyti. Šiuo metu tai ypač aktualu. Praėjo tie laikai, kai į jausmus ir asmeninius dalykus buvo galima nekreipti dėmesio. Darbe ir asmeniniame gyvenime svarbūs ne tik profesiniai sugebėjimai, bet ir pats žmogus, jo asmenybė su visais trūkumais ir privalumais.
Norint suprasti asmenybės esmę, reikia išsiaiškinti, kas yra žmogus. Žmogaus esmė atsiskleidžia darbe ir darbo sąlygojamuose santykiuose su gamtine aplinka.
Asmenybė – pirmiausia žmogus, konkreti visuomeninių santykių sistema, susiformavusi gyvenimo praktikoje. Asmenybė suvokiama keliais lygiais.
Savosios vertės suvokimas yra nepaprastai svarbi asmenybės charakteristika. Savosios vertės lygis reguliuoja mūsų elgesį įvairiose gyvenimo srityse, stipriai veikia mūsų tarpasmeninius santylius. Nuo asmenybės požūrio į save priklauso sėkminga jos raida.
Savosios vertės jausmą galima išskaidyti į 2 dalis: savigarbą ir simpatiją sau. Asmenybės savigarba – tai vertinimas požiūrio į save aspektas. Jis reiškia tai, ar mes laikome save gabiu, energingu, valingu, lydimu sėkmės, sugebančiu kontroliuoti savo gyvenimą, patikimu žmogumi, turinčiu už ką save gerbti ir kitiems sukeliančią pagarbą. Tuo tarpu simpatiją sau išreiškia daugiau emocijos ir jausmai savo paties atžilgiu. Tai domėjimasis savuoju Aš, artumas, šiluma sau pačiam, draugiškas santykis ir sutarimas su savimi. Tai besąlygiškas savęs priėmimas su visais trūkumais ir privalumais, savęs pripažinimas. Galiauisiai – tai meilė sau. Meilė sau – savo unikalumo suvokimas ir pripažinimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-10
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.54 KB
Autoriuslyberta
Viso autoriaus darbų28 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes saves vertinimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą