Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimas (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Kas yra bendravimas? Komunikacija. Tarpusavio sąveika. Poreikis bendrauti. Sėkmingo bendravimo samprata. Verbalinės bendravimo formos. Žodinis bendravimas. Kalbėjimas. Kalba. Balso tonas ir moduliacija. Greitis ir garso stiprumas. Garso silpnumas (tyla). Klausymas. Bendravimas raštu. Bendravimas internetu. Neverbalinės bendravimo formos. Veido išraiška (mimika). Akys (žvilgsnis). Gestai, kūno judesiai. Organizacinis bendravimas. Kiti bendravimo aspektai. Bendravimo problemos. Išvados.

Ištrauka

Atsakyti į klausimą, kas yra bendravimas, galima paprastai: tai kiekvienam iš mūsų įprasta kasdieninė veikla. Norime ar nenorime, mokame ar nemokame, mes nuo pat ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame. Vaikai bendrauja su tėvais, studentai su dėstytojais, įstaigų darbuotojai su savo vadovais, bendradarbiais, klientais. Netgi tada, kai šalia nėra nei vieno žmogaus, jaučiame aplinkinių įtaką. Negana to, atsidūrę vienumoje, mes imame bendrauti su… savimi.
Bendravimas - universali vertybė, ji būdinga visiems arba beveik visiems žmonėms. Tai vertybė, kurios nepasiekus, sunkiai gyvendinami kiti svarbiausi žmogaus poreikiai- poreikis gerai vertinti ir gerbti save, pasiekti visišką asmenybės saviraišką.
Tenka rinktis, kuri iš bendravimo gijų turi gauti pirmenybę, kuris priklausomybės ryšys mums pasirodys besąs vertingesnis. Daugelis psichologinių problemų kyla dėl tokio sudėtingumo pasirinkimo, ypač paaugliams ir jaunuoliams. Jei įvyksta vidinis konfliktas tarp skirtingo tipo vertybių, pavyzdžiui, renkantis tarp draugystės ir meilės, bei patogaus, sotaus gyvenimo, dažniau teisingesnis kelias yra atiduoti pirmenybę bendravimui. Ne veltui liaudies išmintis sako, jog draugystės nenupirksi už pinigus.
Bendravimas yra daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą elektroniniu paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai. Todėl skiriamos įvairios bendravimo rūšys, sudėtinės dalys ir aspektai.
Visų pirma galima išskirti bendravimą su savimi (jis vadinamas interpersonaliniu) ir bendravimą su kitais (tarpusavio, tarpasmeninis, interpersonalinis bendravimas). Tarpasmeninis bendravimas - toks, į kurį įsitraukia ne mažiau kaip du žmonės. Svarbiausi tarpasmeninio bendravimo aspektai - tai tarpusavio suvokimas (socialinė percepsija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija) ir santykiai.
Komunikacija - tai keitimasis informacija, naudojant kokią nors ženklų sistemą. Bendraudami žmonės dalijasi žiniomis, nuomonėmis, praneša vieni kitiems apie savo jausmus. Šiai informacijai perduoti naudojami įvairūs būdai: kalba (žodinis bendravimas), mimika, gestai, kai kada netgi aprangos detalės ar aksesuarai (nežodinis bendravimas). Komunikacijos procesus įvairiais aspektais nagrinėja semiotika, lingvistika, informatika ir kt.
Kitas svarbus bendravimo aspektas - tarpusavio sąveika. Tarpusavio sąveika - tai bendraujančių poveikis vienas kitam. Bendraudami žmonės daro vieni kitiems tam tikrą įtaką: keičia jausmus, požiūrius ir elgesį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-12
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis21.53 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą