Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Mes kitokie? Ar viskas pateisinama? Menas valdyti žmones. Lauko teorija. Motyvacijos teorija. Savisuderinamumo teorija. Logika ir kūryba. Intuicija ir įpročiai. Vertybių sistema ir žmogaus pozicija. Bendravimas. Vadovavimo funkcijų schema. Bendravimo funkcijos. Motyvacijos funkcija. Informacijos funkcija. Kontrolės funkcija. Bendravimo procesas. Suvokimas. Užkodavimas. Persiuntimas. Iššifravimas. Triukšmas. Verbalinės bendravimo formos. Žodinis bendravimas. Bendravimas raštu. Neverbalinės bendravimo formos. Kiti bendravimo aspektai. Estetinės bendravimo formos. Bendravimo problemos. Kalbos apribojimai. Kalbėjimo ir klausymo įgūdžiai. Laiko pasirinkimas ir punktualumas. Žodžių žaismas. Asmenybė ir suvokimas. Perkrovimas. Bendravimo problemų sprendimas. Organizacinis bendravimas.

Ištrauka

tiek daug nusikaltimų ir tiek mažai padorumo, kad dvasingumas bei dora iš esmės yra globalinėje opozicijoje. Taip pat kaip kokia seksualinė mažuma, dorovės aktyvistai jaučiasi savotiška "etine mažuma". Dar gerai, jeigu jų neišvadina "kvaileliais" ar kitokiais žeminančiais epitetais. Tačiau nežiūrint visko reikia tik džiaugtis, kad vis randasi žmonių, kurie su mielu noru prisideda prie šio dorovinio aktyvizmo. Ir nėra didelio skirtumo kurioje religijoje, bažnyčioje ar kitokioje grupuotėje moralinis aktyvumas užgimsta bei plėtojasi.
Tokie žmonės - moralinės mažumos atstovai - dažnai kalba apie meilę, dvasingumą, kitas etines vertybes. Tai yra nuostabu. Atrodo, kad šis užsiangažavimas juos ženkliai skiria nuo likusios visuomenės dalies, besirūpinančios, berods, tik materialiniu gerbūviu ir valdžia. Tačiau pažvelkime kas darosi šios mažumos viduje. Kaip dažnai jie vienas kitą juodina ar net atvirai šmeižia, kaip dažnai nesutaria ir pykstasi. Pagalvokime tad, koks mūsų laukia likimas, jeigu net moralinių aktyvistų tarpe siautėja nesutarimai ir savitarpio konfliktai.
Tikra alternatyva susiskaldymui yra visų pakraipų dvasingų žmonių vienijimąsis. Vienybė įvairovėje - toks turėtų būti pagrindinis tarpusavio bendravimo principas.
Turbūt jau pastebėjote, kad žmonės kartais vienaip galvoja, kitaip kalba, o elgiasi dar kitaip.
Kartais jie tiesiog nepastebi, kad prieštarauja patys sau. Pavyzdžiui, jie sako, kad meluoti negražu, o patys giriasi nebūtais dalykais, piktinasi apkalbomis, o patys aptarinėja kaimynės suknelę.
Kartais žmonės tiesiog apgaudinėja save, kaip ta lapė iš pasakėčios, kai negalėdama pasiekti vynuogių ji pareiškia: "ai, tos vynuogės žalios, rūgščios, ir aš jų visai nenoriu."
Kartais žmonės meluoja, nes tikisi kažkokios naudos, slepia savo mintis, nes nenori ko nors įžeisti, arba elgiasi neteisingai, norėdami kitiems gero. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-31
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.26 KB
AutoriusSHARAZ
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaJonavos suaugusiųjų švietimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Jonavos suaugusiųjų švietimo centras / 11 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą