Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Įmonės darbuotojų sėkmingas bendravimas

Įmonės darbuotojų sėkmingas bendravimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Bendravimas. Sėkmingo bendravimo samprata. Bendravimo įgūdžiai ir įpročiai. Ar galima išmokti sėkmingiau bendrauti. Anketiniai duomenys. Išvados.

Ištrauka

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė. Ką tik gimęs kūdikis jau reikalauja ne tik maisto, bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės. Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis. Daugeliui profesijų, (pavyzdžiui kaip pedagogams, prekybininkams, gydytojams) gebėjimas bendrauti lemią sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių, bendravimas jiems tampa "darbo įrankis", kurio pagalba jie įgyja klientų pasitikėjimą, profesinių įgūdžių ir kt.
Ką gi reiškia posakis "sėkmingas bendravimas"? Prieš atsakant į šį klausymą reikia išsiaiškinti kas apskritai yra bendravimas. Bendravimas yra daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname susirašinėjimą elektroniniu paštu, ilgametę draugystę ir t.t. Skiriamos įvairiausios bendravimo rūšys. Pirmiausia išskiriame bendravimą su savimi ir bendravimą su kitais. Bendravimas su savimi pasireiškia "sąžinės graužatimi", savęs vertinimas " iš šalies". Bendravimas su kitais – tai tarpusavio suvokimas, keitimasis informacija, tarpusavio sąveika ir santykiai.Kodėl vieni žmonės bendrauja lengvai, o kiti sunkiai, kodėl vieni esame namisėdos, o kitiems reikia minios draugų. Norime ar nenorime, mokame ar nemokame, mes nuo pat ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame. Vaikai bendrauja su tėvais, studentai su dėstytojais, įstaigų darbuotojai su savo vadovais, bendradarbiais, klientais.
Bendravimas padeda žmogui sėkmingiau tenkinti daugelį svarbiausių savo poreikių. Pagrindiniai yra šie:
Bendraujant keičiamasi informacija. Vieni iš kitų sužinome, kokia įstaiga ieško naujo darbuotojo, kas laimėjo krepšinio varžybas, kur geriausiai apsipirkti. Taigi bendravimas padeda mums gauti reikalingų žinių ir tiesiog tvarkyti kasdieninius reikalus.
Bendravimas suteikia mums galimybę geriau suprasti ir pažinti save pačius. Lyginant save su kitais, darome išvadas, kas mes esame, kokie mūsų gebėjimai, vertybės, temperamentas.
Bendraudami mes galime dalytis savo mintimis ir jausmais, atskleisti kitiems savo individualybę, daryti aplinkiniams įtaką.
Bendravimo sėkmingumas priklauso, nuo to, kaip informacijos siuntėjas ir gavėjas supranta tų pačių ženklų – žodžių, gestų ir kt. – prasmę, informacija turi būti tiksli.
Kiekvienas žmogus "sėkmingą bendravimą" supranta skirtingai. Vienam tai tai gali būti bendravimas, kuris tiesiog pats savaime teikia malonumą, kitam toks , kuris priverčia kitus elgtis kaip mums norisi. O gal tikra bendravimo sėkmė – pasiekti, kad mus visi mėgtų?
Šio darbo užduotis : išsiaiškinti, sužinoti kaip bendrovės "X" darbuotojai supranta "sėkmingą bendravimą", ar jis egzistuoja jų tarpusavio santykiuose, ar jiems yra svarbus tarpusavio bendravimas darbovietėje, kokią įtaką jų gyvenimui bei profesijos tobulėjimui turi bendravimas.
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti literatūra;
Sėkmingo bendravimo samprata.
Bendravimo įgūdžiai ir įpročiai ( Nuo ko priklauso tai, ar žmogus sėkmingai bendrauja su aplinkiniais?)
Ar galima išmokti sėkmingiau bendrauti.
Sudaryti anketą:
Bendrovės "X" darbuotojų apklausa
Apklausos rezultatų apdorojimas, analizė, išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-07
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis59.23 KB
Autoriusingrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasG. Žilinskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones darbuotoju sekmingas bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • G. Žilinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą