Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Psichologinis klimatas organizacijoje ir jo gerinimo būdai

Psichologinis klimatas organizacijoje ir jo gerinimo būdai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Teorinė dalis. Įvadas. Organizacijos psichologiniam klimatui įtaką darantys veiksniai. Vadovavimas. Darbuotojų vertikalūs bei horizontalūs tarpusavio santykiai. Vadovavimo grupei stilius. Darbo sąlygos konkrečiose darbo vietose. Darbo ir dirbančiųjų poilsio organizavimas. Materialinis ir moralinis skatinimas. Darbuotojų pasitenkinimas darbu. Motyvacija. Grupės darna. Socialinis psichologinis suderinamumas. Bendravimas. Organizacijos psichologinio klimato gerinimas, optimizavimas. Psichologinio klimato reikšmė organizacijoje. Projektas. Projekto reikšmė ir prasmingumas. Organizacijos, kuriai skiriamas projektas, trumpa apžvalga. Tikslas. Uždaviniai. Dalyviai. Trukmė. Turinys. Seminarai. Bendrieji seminarai. Seminarai vadovaujančiam ir administraciniam personalui. Psichologinio klimato gerinimo būdai ir priemonės. Veiksmų planas. Susirinkimas. Vienos dienos profesinė komandiruotė. Poilsinis renginys visai šeimai. Aktyvi fizinė veikla laisvalaikiu. Psichologo konsultacijos. Materialinis skatinimas. Antrasis anketavimo etapas. Galutinis susitikimas. Projekto ekspektacijos. Priedai.

Ištrauka

Į organizacijos psichologinį klimatą, išorinius bei vidinius organizacijos narių santykius, organizacijoje vyraujančią psichologinę atmosferą dėmesys buvo atkreiptas jau praėjusio šimtmečio pirmojoje pusėje. Dabartiniame pasaulyje, kai vis plačiau klesti verslas, veikia daugybė organizacijų, kuriasi naujos ir išnyksta senesnės, labai svarbu kalbėti ne tik apie produkciją ar paslaugas, kurias teikia organizacija, bet ir apie organizacijų viduje tvyrančią atmosferą, kuri glaudžiai susijusi su organizacijos sėkme. Nei viena organizacija negali funkcionuoti be jos darbuotojų sąveikos. Organizacijos veiklos rezultatai priklauso nuo tos sąveikos kokybės. Taigi darbe apžvelgiama teorinė medžiaga apie organizacijų psichologinį klimatą, jo veiksnius ir reikšmę. Taip pat trumpai, esminiais bruožais apibūdinama organizacija, kurios psichologiniam klimatui gerinti ir skirtas projektas, numatantis veiksmų planą, būdus, kuriais bus stengiamasi optimizuoti organizacijos klimatą.
Psichologinis organizacijos klimatas turi ne vieną apibrėžimą. Daugelis autorių jį apibūdina savaip, tačiau visose psichologinio klimato sampratose akcentuojami bene tie patys, esminiai dalykai. Trumpai apžvelgiame skirtingų autorių psichologinio klimato apibūdinimus.
Sąvoka "organizacijos klimatas" jau vartojama 1939 m. K. Lewin, R. Lippitt ir R. K. White darbuose. Sąvoką "klimatas" vieni pirmųjų pradėjo tirti E. Porchand, J. Gillmer, B. Schnider, J. Barttled ir kiti.
Remiantis A. Valackiene (2005) V. Barvydienė, J. Kasiulis psichologinį klimatą apibūdina kaip "vyraujantį grupėje emocinį nusiteikimą". Psichologinis klimatas - tai psichinė būsena, integruotai atspindinti grupės veiklą. Ta būsena aprėpia ir emocinį, ir kognityvinį komponentą. Psichologinis klimatas - tai žmonių požiūris į įvykius, reiškinius; tai subjektyvūs vertinimai to, kas vyksta su grupe ir pačios grupės viduje. Klimatas atspindi darbuotojų tarpusavio santykius, jų vertybių orientacijas, interesus bei moralines normas. Socialinis psichologinis grupės klimatas susidaro ir įsivyrauja bendraujant, veikiant.
L. J. Muilins klimatą apibrėžia kaip organizacijos atmosferą, kuri apima moralės lygį, priklausomumo organizacijai jausmą, rūpinimąsi organizacijos nariais (Valackienė 2005).
J. Guščinskienė, anot A. Valackienės (2005), teigia, kad organizacijos klimatas - tai psichologinė organizacijos kokybė, atspindinti darbuotojų savijautos, emocinių būsenų bendrumus organizacijoje.
Išanalizavusi įvairių autorių organizacijos klimato apibrėžimus, J. Guščinskienė išskiria dvi pagrindines tendencijas:
organizacijos klimatas yra jos narių suvokiamų atributų rinkinys;
organizacijos klimatas - tai organizacijos narių patiriamas vidinės aplinkos poveikis jų elgesiui, kuris gali būti apibūdinamas vertybinių orientacijų terminais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis57.25 KB
AutoriusNikte
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. Fausta Balčiūnaitė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologinis klimatas organizacijoje ir jo gerinimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. Fausta Balčiūnaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą