Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Bendradarbiavimo su darbuotojais psichologiniai aspektai

Bendradarbiavimo su darbuotojais psichologiniai aspektai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Darbuotojo kaip asmenybės pažinimas. Psichologinis klimatas. Pasitenkinimas darbu. Darbas ir bendravimas grupėje. Vadovavimo stiliaus įtaka. Kritika. Konfliktai. Praktinė dalis.

Ištrauka

Šiandien dauguma vadovų susiduria su klausimais – kaip žinoti, ar darbuotojas pilnai atsiskleidžia šioje darbo vietoje? Kaip suprasti, kodėl kai kurias užduotis konkretiems darbuotojams atlikti ypatingai sunku? Kodėl darbuotojai tarytum "įstringa" ir daro vis tas pačias klaidas? Dar ne tiek klausimų kyla vadovui, kuris tiesiogiai dirba su pavaldiniais. Akivaizdu, kad vadovas turi būti geru psichologu, kad galėtų pilnai suprasti, kas vyksta su jo darbuotojais ir parinkti tinkamiausią vadovavimo strategiją kiekvienam.
Jei vadovui reikėtų įsisavinti tik psichologijos žinias, tai nebūtų jokia problema, tačiau juk vadovavimas reikalauja kur kas platesnės erudicijos ir įgūdžių įvairiose srityse. Tad dauguma vadovų tiesiog pasikliauja savo patirtimi, intuicija, ir sveiku protu. Visa tai gerai. Tačiau norėtųsi šiek tiek palengvinti vadovų darbą su pavaldiniais ir padėti tapti vis geresniais žmonių ir jų elgesio ekspertais.
Darydama šį darbą susirinkau ir susisteminau informaciją apie žmogaus psichologiją bendradarbiaujant ir bendraujant su kitais žmonėmis organizacijoje. Stengiausi įvykdyti tokius uždavinius:
Atskleisti žmogaus prigimtį, jo elgesio priežastis, kad būtų galima motyvuoti sėkmingai veiklai, realizuojant jo sugebėjimus.
Kaip panaudoti žmogaus psichologiją, kad grupę būtų galima paversti motyvuota ir bendradarbiaujančia komanda?
Išsiaiškinti kaip pagerinti psichologinį klimatą organizacijoje.
Kaip vadovas įtakoja grupės ir organizacijos narių santykius?
Kaip pasiekti, kad kiekvienas darbuotojas būtų aktyvus, laimingas ir patenkintas?
Kaip elgtis derybų ir konfliktų metu, kad būtų gauta kuo daugiau naudos?
Kaip kritikuoti?
Perskaičiusi ir išanalizavusi gausybę literatūros pateikiau psichologines priemones kaip šiuos uždavinius įgyvendinti ir taip pagerinti žmonių darbą ir bendravimą organizacijoje.
Tik pažinodami darbuotoją, galime parinkti jam tinkamiausią vadovavimo būdą. Kad galėtumėm rinkti žinias apie žmonių elgesį, reikalingas pagrindas arba sistema. Tuo principu remiasi visi asmenybės testai – išskiriamos tam tikros kategorijos, kurios padeda apibendrinti žinias, padeda sukurti sistemą, kurios pagrindu lengviau įvertinti kiekvieną asmenybę atskirai. Žinoma, asmenybės testai tikrai įvairūs. Vieni jų pasako, kokiam tipui galima priskirti žmogų. Tai nebloga informacija, šiek tiek padedanti susiorientuoti tarp žmonių, tačiau labai apibendrinta, tad tokio pobūdžio testai organizacijose pasižymi trumpalaike nauda. Kiti testai pateikia žmogaus asmenybės profilį. Tai reiškia – jo ryškiausių savybių ar prioritetų derinį. Remdamiesi asmenybės profiliu, jau galime spėti, kaip žmogus elgsis tam tikrose situacijose, kokia darbinė aplinka jam tinkamiausia ir kokias darbo užduotis jis atliks geriausiai. Tai suteikia galimybes prognozuoti, o susidūrus su problemomis – greitai ir efektyviai jas spręsti. Be to, lengviausias būdas motyvuoti darbuotojus – duoti jiems tokį darbą, kuriame jie save pilnai realizuoja. To nepadarysim, neišmanydami, kokiomis savybėmis bei bruožais pasižymi darbuotojas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis59.03 KB
AutoriusDovilė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŽ. Tunčikienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendradarbiavimo su darbuotojais psichologiniai aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ž. Tunčikienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą