Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Palankaus psichologinio klimato kūrimas

Palankaus psichologinio klimato kūrimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Organizacijos klimato samprata. Psichologinio klimato gerinimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Psichologinis organizacijos klimatas – labai plati sąvoka, naudojama ir švietimo vadyboje, švietimo organizacijų, klimatui apibūdinti. Psichologinis organizacijos klimatas yra bendra grupės emocinė būsena, priklausanti nuo darbo sąlygų, vadovavimo ir tarpasmeninių santykių, o taip pat ir tarpasmeninio žmonių funkcionavimo darbo vietoje atmosfera.
Palankaus psichologinio klimato kūrimas, jo gerinimas – tai aktuali šiandienos temos ne tik daugelyje organizacijų, bet ir švietimo institucijose, nes, kaip teigia daugelis šias temas nagrinėjančių autorių – organizacijos klimatas ir jos veiklos rezultatai yra tarpusavyje susiję. Taigi, norint pasiekti efektyvių rezultatų, būtina gerinti organizacijų psichologinį klimatą. Norint sukurti palankų klimatą, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, tokių kaip: vodovavimo kokybė; pasitenkinimo darbuotojais lygis; naudingo darbo pojūtis; suvokta atsakomybė už atliekamą darbą; teisingas atlyginimas; protingas "spaudimas" darbui – tai yra darbo drausmė; galimybės panaudoti savo sugebėjimus ir gerai atlikti darbą; protinga kontrolė; darbuotojo dalyvavimas organizacijos veikloje ir kt.
Taigi, šio darbo tikslas yra išnagrinėti psichologinio klimato sąvoką ir jo gerinimo būdus.
Darbo uždaviniai:
1) plačiai išnagrinėti organizcijos psichologinio klimato sąvaką, apžvelgiant pagrindinių autorių, nagrinėjusių šią temą apibrėžimus;
2) išnagrinėti organizacijos psichologinio klimato gerinimo būdus, į nagrinėjimą įtraukiant ir švietimo institucijų klimato gerinimą.
Pirmame darbo skyriuje yra nagrinėjama psichologinio klimato sąvoka, apžvelgiami įvairių autorių organizacijos klimato apibrėžimai ir apibendrinama.
Antrama darbo skyriuje nagrinėjami psichologinio klimato gerinimo būdai, apžvelgiamos priežastys t.y., kodėl reikia gerinti švietimo ir kitų organizacijų psichologinį klimatą, taip pat nurodomi veiksniai, kurie būtini geram organizacijos klimatui, nagrinėjami įvairių autorių minimi klimato gerinimo būdai, taip pat norodomas ir švietimo institucijose siūlomas psichologinio klimato gerinimo būdas.
Švietimo institucijos – tai organizacijos, turinčios organizacijoms būdingus atributus, reiškinius, taip pat ir organizacinį klimatą, kurio sąvoka labai plati ir analizuojama daugelio autorių. Targamedzė (1996) pabrėžia, kad klimatas yra mokyklos kaip ir kitos organizacijos dvasia, kurios dėka mokykla tampa gyvu organizmu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-18
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis21.72 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Palankaus psichologinio klimato kurimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą