Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Grupės ir komandos organizacijoje

Grupės ir komandos organizacijoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo objektas. Darbo tikslas – aprašyti grupių ir komandų vietą šiuolaikinėje organizacijoje. Darbo uždaviniai. Grupės samprata. Grupių rūšys. Grupių vystymasis. Grupės tarpusavio santykiai. Konformizmas grupėje. Darbas grupėse. Darbo grupėse organizavimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinei organizacijai, veikiančiai besikeičiančioje konkurencinėje aplinkoje, svarbu yra prisitaikymas prie jos, lankstumas, naujų iššūkių priėmimas. Sėkmingai dirbančios organizacijos vis dažniau susiduria su užduotimis, darbais, kuriems atlikti kuriami įvairūs proejktai, o šių įgyvendinimui formuojamos specialios komandos, vis svarbesnis tampa darbas grupėse. Sudėtingoms užduotims atlikti efektyviau yra skirti ne pavienius asmenis, o jų komandas. Būtent darbas grupėse leidžia pasiekti daugiau, negu tie patys asmenys tą patį darbą atliktų atskirai. Taigi darbas grupėse turi didelės įtakos žmonių darbo, o tuo pačiu ir pačios organizacijos veiklos efektyvumui.
Nereikia pamirsti, kad socialinis poreikis būti grupės nariu taip pat yra reikšmingas, ir šio poreikio tenkinimas didina darbuotojų pasitenkinimą darbu ir todėl jie dirba efektyviau. Sėkmingas bendravimas žmogui yra labai svarbus: "Bendravimo nesėkmės sukelia vidinius konfliktus, susvetimėjimą, "užteršia" žmonių grupių psichologinį klimatą, mažina darbingumą, žaloja psichinę ir kartu fizinę sveikatą"(Partnerystė (darbo su grupe, komandinio darbo įgūdžiai), 2005). Bendraudami žmonės jungiasi į grupes. Buvimas grupėse yra produktyvus – dažnai žmonės susiburia į grupes tam, kad galėtų atlikti tam tikrus darbus ar užduotis. Taigi tiek darbuotojų pasitenkinimas darbu, tiek bendro tikslo siekimas grupėse yra derinami tarpusavyje.
Į kiekvieną organizaciją galima žiūrėti "kaip į formalų įrankį nustatytiems tikslams pasiekti arba kaip į socialinę sistemą, kurioje žmonių sąveikimas toli gražu netelpa į formalių santykių rėmus"( A.Savanevičienė, V.Šilingienė: 2005). Taigi tokių neformalių grupių susidarymas organizacijoje yra labai svarbus – tai turi įtakos veiklos kokybei, jos gali prisidėti prie visos organizacijos efektyvumo didinimo. Todėl organizacijos turi pasitelkti mažų grupių sinergiją siekinat bendrų tikslų – organizuoti grupinį darbą, naudoti įvairias grupinio darbo formas.
Darbo objektas – grupės ir komandos organizacijoje.
Darbo tikslas – aprašyti grupių ir komandų vietą šiuolaikinėje organizacijoje.
Darbo uždaviniai
1. Pateikti grupės sampratą
2. Apibūdinti grupių rūšis
3. Aprašyti grupių vystymąsi
4. Apibūdinti santykius grupėje ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.6 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPetkevičiūtė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupes ir komandos organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Petkevičiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą