Išplėstinė paieška
 
 
 

Grupės

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tarpasmeniniai santykiai. Asmenybė ir grupė. Grupių rūšys. Lyderiavimas ir vadovavimas grupėse. Grupės įgalinimas. Išvados.

Ištrauka

Socialinėje psichologijoje dar nėra tvirtai nusistovėjusio grupės apibrėžimo. Kasdieninėje kalboje grupe vadiname gana įvairius žmonių sambūrius. Pvz., sakome: parke stovėjo grupė žmonių, nors tarp tų žmonių nieko bendresnio nebuvo pastebėta, išskyrus jų geografinį artumą. Dabartinis lietuvių kalbos žodynas žodį "grupė" aiškina taip: grupė yra "visų asmenų, kuriuos jungia bendri interesai, reikalai ir kt. Tai jau arčiau to grupės supratimo, kuris priimtas socialinėje psichologijoje. Socialinė psichologija tiria grupių psichinius reiškinius ir asmenybės elgseną jose. Vadinasi, grupėmis galima laikyti tik žmonių sambūrius, kuriuose tarp atskirų grupę sudarančių individų yra bendrų psichinių reiškinių. Vienais atvejais tai būna, kaip nurodyta žodyno formuluotėje, bendros psichinės savybės: interesai, papročiai, charakterio bruožai, specialūs gabumai, kalba ir t.t. pagal tokius požymius išskiriamos tautos, klasės, ir kitos didelės grupės. Kitais atvejais grupės nariai atlieka vieną darbą reikalaujantį koordinuotų veiksmų. Pvz.: muzikuojantis orkestras, aštuonvietės irkluotojai ir pan. Trečiu atveju tarp grupės narių yra tam tikri santykiai ,pavyzdžiui, tarp motinos ir sūnaus, tarp vadovo ir jo valdinių ir pan.
Gyvendami ir veikdami žmonės bendrauja, tarp jų susiklosto tarpasmeniniai santykiai . Kad tokie santykiai susiklostytų turi būti bent du individai, kuriuos sieja bendri interesai, bendros vertybės, darbas ir kt. Tarpasmeniniai santykių pobūdį lemia objektyvūs ekonominiai - gamybiniai veiksniai. Socialistinėje visuomenėje šie veiksniai yra humaniškų santykių tarp žmonių pagrindas. Svarbu ištirti tarpasmeninių santykių formavimosi procesą, išanalizuoti tuos socialinius ir psichologinius reiškinius, kurie susidaro žmonėms bendraujant, atskleisti jų dėsningumą. Šie reiškiniai yra labai įvairūs, būtent: grupės ir kolektyvo protinė veikla, nuomonė, nuostatos, vertinimas, grupės elgesio būdas ir normos, nuotaikos ir kt. Šiuos įvairius, sudėtingus, savitus, dinamiškus, socialinių procesų sąlygotus reiškinius tiria socialinė psichologija.
Tarpasmeniniai santykiai formuojasi ir reiškiasi žmonių grupėse ir kolektyvuose, atliekant vienokią ar kitokią veiklą. Grupė - tai organizuota sistema žmonių, turinčius bendrus tikslus ir uždavinius. Psichologija stengiasi ne tik pažinti grupėje susiformavusius ir naujai susidarančius psichologinius reiškinius, įsiskverbti į esančius grupėje tarpasmeninius santykius, bet ir prognozuoti grupės elgesį, kad būtų galima efektyviai jai vadovauti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.73 KB
Autoriusaudra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasP.Čepas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasTęstinių studijų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • P.Čepas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą