Išplėstinė paieška
 
 
 

Bendravimas (14)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendravimas. Bendras apibūdinimas. Bendravimo būdai. Kalbėjimas. Klausymasis. Bendravimas grupėse. Grupių psichologinės ypatybės. Tarpasmeniniai santykiai grupėse. Bendravimas – paauglystė – konfliktas. Paauglystės raida. Paauglys – šeima – mokykla. Konfliktai. Konfliktų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Žodis "psichologija" reškia mokslą apie sielą. Klausimas, kas yra siela, rūpėjo žmogui jau nuo tada, kai jis pradėjo mąstyti. Pati psichologija kaip mokslas yra gana jauna. Jos šaknų yra daugelyje disciplinų: nuo fiziologijos iki filosofijos. Pradžioje psichologija buvo aiškinama kaip mokslas apie psichiką. Prieš daugiau nei šimtą metų Vilhelmas Wundtas Leipcigo universitete įkūrė pirmąją psichologijos laboratoriją. Šio vokiečių fiziologo ir filosofo pagrindinis naudotas tyrimų metodas buvo introspekcija (savistaba) t. y. savo paties emocinių būsenų bei psichinių procesų analizė. W. Wundtas sutelkė dėmesį į vidinius pojūčius, mintis, jausmus. Rusų fiziologas Ivanas Pavlovas pirmasis ėmėsi tyrinėti mokymąsi kaip procesą. Austrų gydytojas Zigmundas Froidas buvo įžymus žmogaus asmenybės teoretikas. Jeanas Piaget, šveicarų gamtininkas – garsus vaikų tyrinėtojas. Wiliamas Jamesas, Amerikos filosofas, parašė psichologijos vadovėlį. Beje vadovaujami W. Jameso Amerikos psichologai 2 – ajame dešimtmetyje pakeitė psichologijos apibrėžimą, kuris išliko iki 6 – ojo dešimtmečio. Psichologija buvo pavadinta mokslu apie elgesį. Elgesį galime stebėti, o mokslas remiasi stebėjimais. 6 – ame dešimtmetyje imama domėtis įsisąmonintais ir neįsisąmonintais psichiniais procesais. Daugelis psichologų ima tirti, kaip žmogaus psichika apdoroja ir išsaugo informaciją. Tad ilgainiui psichologija tapo įvairiapuse ir įvairialype mokslo šaka, susidedančia iš daugelio smulkesnių šakų (amžiaus tarpsnių psichologija, socialinė, vaiko, pažinimo psichologija ir kt.).
Bėgant laikui formavosi įvairios psichologijos kryptys: bihevioristinė (geriau tirti žmogaus elgesį, kurį vienodai mato visi, juk pagrindinis reikalavimas moksliniams tyrimams - objektyvumas. Vadinasi, jei psichologija nori būti mokslas, ji turi tirti elgesį, kurį sudaro išorinės, visiems matomos reakcijos. Metodas – eksperimentas.), psichodinaminė (psichika daug sudėtingesnė nei sąmonė, be to šalia sąmoningos psichikos egzistuoja ir nesąmoninga. Nesąmoningi reiškiniai sudaro 90% psichikos. Tyrimų programa buvo susijusi su nesąmoningų reiškinių analize. Pagrindiniai tyrimų metodai: laisvas pasakojimas, asociacijos, sapnų analizė, ankstyvi vaikystės prisiminimai.), kognityvinė (žmogaus elgesį apsprendžia didele dalimi žinios, informacija, kurią psichika perdirba, saugo ir naudoja, domimasi, kaip žmogus įgyja žinias, kaip jas kaupia, išsaugo, organizuoja, kaip naudoja veikloje. Žinios - informacija iš aplinkos, kurią psichika perdirba, saugo ir naudoja.), humanistinė (psichologija turi nagrinėti žmogų kaip visumą, kaip vientisą reiškinį. Labai svarbu žmogaus individualumas, jo subjektyvus patyrimas. Reikia į žmogų įsijausti, pažvelgti į pasaulį jo akimis.), šiandieninė psichologija (istoriškai susiformavusių krypčių visuma, derinanti įvairius požiūrius į žmogų, jo visapusiškas tyrimas.). Apibendrinant psichologijos kaip mokslo istoriją, galima teigti, kad tai mokslas apie žmogaus elgesį ir psichikos procesus (suvokimą, mąstymą, jausmus, įvairius asmeninius išgyvenimus, kurie elgesyje tiesiogiai nepasireiškia). Psichologija analizuoja įsivaizdavimo ir jausmų ryšius, jai rūpi sąlygos, kuriomis jie susidaro arba kuriomis gali trukdyti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-04
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis32.59 KB
AutoriusDeividas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas (14) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą